X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dostałeś maila z nieznanego źródła? Uważaj!

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2013 08:00
W efekcie cyberataku twoja firma może stracić pieniądze, poufne informacje, dane klientów i reputację.
Audio
  • Dostałeś maila z nieznanego źródła? Uważaj! (Sygnały dnia)
Dostałeś maila z nieznanego źródła? Uważaj
Foto: Glow Images/East News

Polska jest obecnie w czołówce najbardziej zagrożonych krajów w rejonie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Niemal 60 procent naszych firm ma do czynienia z atakami w cyberprzestrzeni. W zasadzie każda jest potencjalnym obiektem ataku w sieci.

Atak na system komputerowy trwa godzinę, dwie. Zwykle hakerzy atakują w weekend, ponieważ wtedy jest najmniejszy ruch klientów. Jak tłumaczy Jakub Bojanowski z firmy Deloitte, akcja przygotowywana jest miesiącami. - Bardzo często przed incydentem, który następuje pewnego dnia, oprogramowanie szpiegowskie diagnozuje ruch w sieci, przechwytuje hasła czytające, informacje w sieci. Rzeczywisty atak następuje więc nie w dniu "zero", lecz na przykład sześć miesięcy wcześniej - dodaje ekspert.

Najczęstszym błędem jest otworzenie maila z nieznanego źródła i kliknięcie linka lub otworzenie załącznika

Paweł Wojciechowski z firmy Symantec zwraca uwagę, że coraz częściej łupem cyberprzestępców padają mniejsze firmy. - Czy one posiadają dane strategiczne? Być może nie. Ale mogą to być firmy, które istnieją w łańcuchu dostaw innej firmy. Dużo łatwiej dostać się do mniejszej organizacji, która mniej myśli o bezpieczeństwie, a później z tej mniejszej firmy dostać się do większej - tłumaczy.

A hakerzy nie próżnują. Dlatego przedsiębiorcy powinny się dobrze przygotować na ich ataki. - Zacząć od systemów antywirusowych, zapór ogniowych, itd. W dzisiejszym świecie musimy mieć cały system zabezpieczeń, by się przed bronić - podkreśla Jakub Bojanowski z firmy Deloitte.

Każdy pracodawca powinien dobrze edukować swoich pracowników, bo często to oni są wykorzystywani przez przestępców. - Najczęstszym błędem jest otworzenie maila z nieznanego źródła i kliknięcie linku lub otworzenie załącznika. W ten sposób najczęściej komputery pracowników są zarażane poprzez złośliwe oprogramowanie. Bo pod tym linkiem z automatu zostanie zainstalowane złośliwe oprogramowanie - przestrzega Paweł Wojciechowski z firmy Symantec.

(mb)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak zabezpieczyć się przed atakiem na witrynę WWW?

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2013 14:45
Cyberprzestępczość to jeden z głównych argumentów za zrezygnowaniem z pomysłu prowadzenia biznesu w internecie. Strach przed atakiem hakerskim w wielu przypadkach okazuje się być większy niż brak środków finansowych na utrzymanie internetowego interesu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hakerzy z Anonymous atakują Koreę Północną

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2013 22:20
Hakerska akcja "Operacja Wolna Korea" ma być odpowiedzią na groźby Kim Dzong Una dotyczące użycia broni jądrowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kim Dzong Un ze świńskimi uszami. Hakerzy atakują

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2013 22:51
Hakerzy z grupy Anonymous zaatakowali internetową przestrzeń Korei Północnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Porażka Anonymous? Facebook wciąż działa!

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2013 12:02
Hakerzy z grupy Anonymous mieli w nocy zaatakować społecznościowy portal Facebook. Na razie brak jakichkolwiek doniesień o skutecznych próbach włamania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hakerzy z Anonymous zaatakowali izraelskie portale internetowe

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2013 14:58
Dotychczas udało im się wyrządzić niewiele szkód - informują izraelskie media. Nasilenia cyberataków oczekuje się jednak wieczorem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wywiad kontra cyberzagrożenia

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2013 10:08
Raport „Cyberodporność w świecie ewoluujących zagrożeń” przygotowanego przez Deloitte zwraca uwagę, że każda polska firma oraz organizacja musi zakładać, że jest potencjalnym obiektem ataku w sieci. Tylko działania prewencyjne mogą skutecznie przygotować ją na takie zagrożenie.
rozwiń zwiń