X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Absurdy na uczelniach: opłata za zwolnienie z WF-u

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2013 08:12
Za indeks, za legitymację, za wyjazdy w teren, za materiały, za dyplom - lista opłat, które uczelnie pobierają od studentów, bywa bardzo długa. Żacy postanowili z tym walczyć.
Audio
  • Katarzyna Pilarska o dodatkowych opłatach na uczelniach (Sygnały dnia/ Jedynka)

Problem istnieje pomimo uregulowań prawnych, które określają możliwości uczelni w tym względzie. Ustawy dokładnie określają, za co szkoła wyższa nie może pobrać opłat od studenta. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Barbara Kudrycka mówi, że są pewne możliwości dodatkowego obciążenia studentów, ale nie mogą być one związane z podstawowymi usługami edukacyjnymi, jak np. wykłady.

Tymczasem studenci alarmują, że popularna jest praktyka omijania przepisów w tym względzie. 0 Uczelnie pobierają podobne opłaty, tylko inaczej nazwane - mówi Piotr Müller, przewodniczący Parlamentu Studentów RP. Częstym problemem bywa podnoszenie czesnego bez zgody studentów; bywają też tak kuriozalne pomysły, jak opłata za nieterminowe złożenie zwolnienia z wychowania fizycznego.

Studenci chcą dokładnego określenia katalogu opłat, aby każdy chętny na studia wiedział, za co będzie musiał płacić w momencie, kiedy rejestruje się na uczelnię i przystępuje do walki o indeks.

Zmiany mogłyby zacząć obowiązywać w roku akademickim 2014-1015. Czy sejm zaakceptował proponowane poprawki? Dowiemy się prawdopodobnie w maju.

Więcej w relacji Katarzyny Pilarskiej. Zapraszamy do słuchania.

(ei)

Zobacz więcej na temat: studenci
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kredyty studenckie – co warto o nich wiedzieć

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2013 23:34
- Kredyty studenckie to najtańsze spośród wszystkich kredytów dostępnych na rynku. Dlatego, jeśli tylko spełniamy warunki, warto z nich korzystać – mówi Alicja Karpińska z firmy ANG Spółdzielnia Doradców Kredytowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szkolne mundurki – w Finlandii to się sprawdza

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2013 14:00
W Polsce mówiło się przez lata, że szkolne mundurki zabijają tożsamość, tymczasem w Finlandii, studenckie kombinezony są czymś, za czym młodzi ludzie tęsknią i do czego dążą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nawet 70 tys. zł dla przedsiębiorczych absolwentów

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2013 10:44
Ministerstwo Pracy wypowiada walkę bezrobociu wśród młodych Polaków. Do konsultacji społecznych trafił projekt ustawy o wsparciu dla firm zakładanych przez absolwentów
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodym nie wystarcza płaca minimalna

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2013 12:43
Z badania firmy Deloitte wynika, że 55 proc. młodych Polaków ocenia sytuację na rynku pracy jako złą. Nie przekłada się to jednak na skromniejsze oczekiwania względem pracodawców. W pierwszej pracy młody Polak chce zarabiać 2,8 tys.zł
rozwiń zwiń