Lady D. Niepełnosprawne i nieprzeciętne!

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2013 09:06
- Plebiscyt "Lady Disabled" promuje te osoby, które walcząc ze swoją niepełnosprawnością, potrafią pomagać innym - mówiła w Jedynce dziennikarka Paulina Malinowska-Kowalczyk.
Audio
  • Paulina Malinowska-Kowalczyk o konkursie Lady D. (Sygnały dnia/Jedynka)
Lady D. Niepełnosprawne i nieprzeciętne
Foto: Glow Images/East News

W poszukiwaniu pięknych, kobiecych odpowiedzi na pytanie Jak żyć? Marek Plura, dziś Poseł na Sejm RP, zainicjował w 2002 r. konkurs Lady D. Tytuł ten stanowi skrót angielskiego wyrażenia "Lady Disabled" (Dama Niepełnosprawna), jednak skojarzenia z Księżną Lady Dianą i jej działalnością prospołeczną są jak najbardziej dopuszczalne. Wyróżnienia te są przyznawane od 2002 roku paniom, które pomimo tego, że na co dzień zmagają się z własną niepełnosprawnością, to w życie społeczne naszej ojczyzny czasem z trudem, ale zawsze z radością wnoszą istotny wkład w różnych dziedzinach życia.

Jedną z osób nominowanych do tytułu Lady D. w kategorii "życie zawodowe" jest Paulina Malinowska-Kowalczyk, która jest współautorką programu "Pełnosprawni", emitowanego w TVP. - To jest taki program w którym pokazujemy, że sport jest materią, w której osoba z niepełnosprawnością świetnie może się spełnić. Może sport uprawiać i to na poziomie wyczynowym, jak i na poziomie takim, który jest bliższy, czy rehabilitacji, czy zabawie. Ten program nie jest kierowany tylko do osób niepełnosprawnych, ale również do ludzi sprawnych - mówiła w "Sygnałach dnia" Paulina Malinowska-Kowalczyk.

Gala Konkursu Lady D. 2013 im. Krystyny Bochenek odbędzie się 7 maja 2013 roku o godzinie 12.00 w Sali Kolumnowej Sejmu RP. Jej organizatorem jest Parlamentarny Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych i Parlamentarna Grupa Kobiet oraz Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Marka Plury. Patronat honorowy sprawuje pani Ewa Kopacz - Marszałek Sejmu.

Rozmawiał Krzysztof Grzesiowski.

>>>Przeczytaj całą rozmowę

Zobacz więcej na temat: zdrowie działacze społeczni

Czytaj także

Niepełnosprawni: bez konta nie będzie wypłaty

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2012 21:16
Zgodnie z ustawą, która ma wejść w życie od grudnia tego roku, osoby niepełnosprawne, nieposiadające konta nie dostaną wypłaty. Ta zmiana nie ucieszy także pracodawców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niepełnosprawnym będzie łatwiej

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2012 14:07
Niepełnosprawni mogą coraz sprawniej funkcjonować w społeczeństwie - mówił w PR24 Piotr Pawłowski prezes Stowarzyszenia Integracja
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niepełnosprawni czekają miesiącami na refundację

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2012 07:54
Najgorsza sytuacja jest w woj. łódzkim i kujawsko-pomorskim - alarmuje "Gazeta Polska Codziennie".
rozwiń zwiń