Jerzy Engel: mamy świetnych piłkarzy, ale nie mamy drużyny

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2013 08:13
Były selekcjoner polskiej reprezentacji Jerzy Engel ocenił w "Sygnałach dnia", że największą słabością naszej narodowej piłki jest prowadzenie reprezentacji od wyniku do wyniku.
Audio
  • Jerzy Engel: nasza reprezentacja ani nie była dobrze przygotowana do Euro 2012 ani do tego, by dobrze i skutecznie walczyć w eliminacjach do mistrzostw świata w Brazylii(Sygnały dnia/Jedynka).
Robert Lewandowski w meczu Polska-Mołdawia
Robert Lewandowski w meczu Polska-MołdawiaFoto: PAP/Radek Pietruszka

Po remisie z Mołdawią 1:1 w Kiszyniowie Jerzy Engel uznał, że ten wynik oddala nas od mistrzostw świata w Brazylii. Jego zdaniem, szanse awansu do finałów mistrzostw świat są minimalne, zwłaszcza, że decydujące mecze będziemy grać na boiskach przeciwników.

Jerzy
Jerzy Engel

W rocznicę inauguracji Mistrzostw Europy  Euro 2012 na Stadionie Narodowym Jerzy Engel podkreślił, że nie byliśmy przygotowani ani do tamtych rozgrywek, ani do obecnych. Jego zdaniem, budowę narodowej reprezentacji należy rozpoczynać znacznie wcześniej, niż to się dzieje w Polsce. - Rok po mistrzostwach wydaje się, że mamy kilku naprawdę dobrej klasy piłkarzy, a jednak nie ma zespołu, który potrafiłby zwyciężać - mówił trener. Gość radiowej Jedynki uważa, że nasza reprezentacja ani nie była dobrze przygotowana do tamtych mistrzostw, ani do tego, by dobrze i skutecznie walczyć w eliminacjach do mistrzostw świata w 2014 roku.
Oceniając mecz z Mołdawią z pozycji fachowca, Jerzy Engel powiedział, że można mieć pretensje do każdej formacji, która zagrała w Kiszyniowie. Poza tym nasza drużyna ciągle jest w budowie, a należy na kogoś postawić i z tą drużyną szlifować formę. - Jest mało reprezentacji na świecie, żeby z meczu na mecz zmieniać rozgrywającego - zauważył były selekcjoner. Jego zdaniem, trener Fornalik powinien prowadzić drużynę tak długo, dopóki jest szansa na awans. Matematyczna szansa jeszcze istnieje.
Nawiązując do ubiegłoroczny mistrzostw Europy Jerzy Engel ocenił, że Euro 2012 dało przyspieszenie gospodarcze Polski. I to nie tylko nowe stadiony, ale ośrodki pobytowe i całą infrastrukturę. Poza tym miliny kibiców, którzy przyjechali do Polski miało szanse poznać nasz kraj.
Niezależnie od sportowej porażki ubiegłoroczne mistrzostwa były świetną promocją naszego kraju, a także promocją piłki w społeczeństwie.
Rozmawiał Krzysztof Grzesiowski.
(ag)

Czytaj także

Spadek reprezentacji Polski w rankingu FIFA

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2013 14:30
Piłkarska reprezentacja Polski spadła o jedną lokatę i zajmuje 56. miejsce w rankingu FIFA. W pierwszej dziesiątce nie zaszły zmiany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brazylia 2014: Fornalik uzupełnił kadrę piłkarzami Ekstraklasy

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2013 15:28
Trener reprezentacji Polski Waldemar Fornalik powołał dziś pięciu zawodników ekstraklasy na czerwcowe zgrupowanie i towarzyski mecz z Liechtensteinem oraz spotkanie eliminacji mistrzostw świata 2014 z Mołdawią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mołdawia - Polska: wpadka w Kiszyniowie, mundial coraz dalej [RELACJA]

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2013 22:50
Polska zremisowała z Mołdawią 1:1 (1:1) w meczu grupy H eliminacji piłkarskich mistrzostw świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brazylia 2014: Mołdawia - Polska. Fornalik nie zrezygnuje

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2013 08:06
- Nie myślę o rezygnacji - zadeklarował selekcjoner reprezentacji Polski Waldemar Fornalik po meczu eliminacji mistrzostw świata z Mołdawią (1:1) w Kiszyniowie.
rozwiń zwiń