Dzień dobry Afganistan. Tu Lato z Radiem

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2013 09:17
Od godz. 9.00 na antenie radiowej Jedynki specjalne wydanie "Lata z Radiem" z Afganistanu, poświęcone polskim żołnierzom.
Audio
  • Roman Czejarek, Karolina Rożej i Wojtek Cegielski o Lecie z Radiem z Afganistanu (Jedynka/Sygnały dnia)
Roman Czejarek, Karolina Rożej i Wojtek Cegielski z polskimi lotnikami w afgańskim Ghazni
Roman Czejarek, Karolina Rożej i Wojtek Cegielski z polskimi lotnikami w afgańskim GhazniFoto: Roman Czejarek/Polskie Radio

Wszystko zaczęło się od tego, że od początku maja polscy żołnierze w Ghazni mogą słuchać radiowej Jedynki. - Gdy przeczytaliśmy, że czekają na Lato z Radiem, wpadliśmy na szalony pomysł, by Lato z Radiem do nich przywieźć. Wysłaliśmy siebie razem z foką, jako eskortą - powiedziała współprowadząca "Lato z Radiem" Karolina Rożej.

Zapraszamy na stronę Lata z Radiem 2013 >>>

Roman Czejarek przyznał, że pomysł naprawdę był szalony, bo wyprawa do Afganistanu nie jest łatwa. - Wojtek Cegielski zadzwonił do kogo trzeba; okazało się, że leci samolot i uda się nas upchnąć - wyjaśnił Czejarek.

Wyprawa prowadziła przez Dowództwo Wojsk Operacyjnych. - Bardzo duże podziękowania dla majora Marka Pietrzaka. Było bardzo dużo formalności, akredytacje NATO, wizy afgańskie, szczepienia - wylicza Wojtek Ciegielski.

Przed wyjazdem konieczne okazało się jeszcze szkolenie na poligonie. Dziennikarze Polskiego Radia uczyli się, jak przetrwać w Afganistanie, jak zrobić namiot z niczego, jak filtrować wodę. - Chodziło o to, żeby nie spanikować w trudnej sytuacji - powiedział Roman Czejarek.

Lato z Radiem 2013 rozpoczęło się w Afganistanie >>>

Przedpremierowa audycja z "Lata z Radiem" z Afganistanu to opowieść o żołnierzach. Jak żyją, co myślą, co chcieliby powiedzieć swoim rodzinom? Czy boją się, a może grają chojraków? Zapraszamy do słuchania.

tj

Czytaj także

Dziennikarze "Lata z Radiem" przeszli wojskowe szkolenie

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2013 09:39
Szkolenie podobne do tego, jakie przechodzą żołnierze wyjeżdżający na misje międzynarodowe odbyli dziennikarze "Lata z radiem", którzy 20 czerwca nadadzą przedpremierowe wydanie tej audycji z Afganistanu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem w Afganistanie. Czejarek i Rożej na wojskowym szkoleniu

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2013 12:56
Kilka tygodni wyjęte z życia, stosy formalności, wizy, dokumentacja NATO, zgoda Wojska Polskiego. Nikt nie wierzył, że się uda, a jednak. Roman Czejarek i Karolina Rożej dopięli swego i zawieźli wielką pluszową fokę, maskotkę Lata z Radiem 2013 polskim żołnierzom w Afganistanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najbardziej ekstremalne wydanie Lata z Radiem w historii!

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2013 06:00
W tym roku ruszamy trochę wcześniej, ale okazja jest wyjątkowa! Już 20 czerwca na antenie radiowej Jedynki specjalne wydanie najsłynniejszej audycji radiowej: z bazy Ghazni w Afganistanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Operacja Foka, czyli "Lato z Radiem" w Afganistanie!

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2013 06:00
Pomysł od początku wydawał się szalony, ale to właśnie szalone pomysły często mają największą szansę na realizację.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afganistan, foczki i koncerty. Tu Lato z Radiem

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2013 13:08
Pierwszego dnia lata, czyli już w piątek 21 czerwca, sygnał słynnej "Polki Dziadek" rozpocznie 42. edycję najpopularniejszej wakacyjnej audycji radiowej w Polsce - Lato z Radiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem rozpoczyna się w Afganistanie - trwa audycja specjalna

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2013 16:15
Przemierzyli niemal 10 tysięcy kilometrów po to, by... zawieźć żołnierzom fokę. Już w czwartek od godz. 9.00 na antenie radiowej Jedynki specjalne wydanie Lata z Radiem poświęcone polskim żołnierzom w Afganistanie.
rozwiń zwiń