X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anna Komorowska: trzeba skończyć ze stereotypem rodziny wielodzietnej jako patologii

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2013 12:03
- Stereotypy są po to, by je przełamywać. W małych rodzinach też nie zawsze dzieje się bardzo dobrze. Chciałabym, aby raczej pokazywano przykłady pozytywne, że duża rodzina to dużo kłopotów, ale też i wiele osiągnięć. Tym bardziej trzeba je doceniać - powiedziała małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Anna Komorowska.
Audio
  • Anna Komorowska: polityka rodzinna powinna być przedmiotem ogólnej zgody (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Relacja z gminy Mrozy na Mazowszu - jednego z trzech samorządów nagrodzonych w zorganizowanym przez parę prezydencką konkursie "Dobry klimat dla rodziny". W czwartek odwiedziła ją para prezydencka.
Pierwsza Dama RP Anna Komorowska w rozmowie z Zuzanną Dąbrowską
Pierwsza Dama RP Anna Komorowska w rozmowie z Zuzanną DąbrowskąFoto: Piotr Molęcki/Kancelaria Prezydenta RP

22 czerwca w Grodzisku Mazowieckim Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wraz z Małżonką weźmie udział w obchodach Ogólnopolskich Dni Dużych Rodzin. Para Prezydencka będzie uczestniczyć w konferencji "Dlaczego i jak państwo powinno wspierać rodzinę?". Para Prezydencka przyznała także swoją nagrodę w Konkursie "Dobry Klimat dla Rodziny" dla gmin i powiatów, których inicjatywy mają dawać trwałe wsparcie rodzinom i pomagać rozwiązywać ich problemy.
- Cieszę się, że udaje się te inicjatywy wypromować. Ciągle mówimy, że zło się przebija, nieszczęście i patologia nie schodzi z pierwszych stron z gazet, jest powtarzane we wszystkich mediach. Jeżeli się uda chociaż zmienić proporcje w okazywaniu złych przykładów i dobrych, to już będzie dobrze - przyznała Anna Komorowska w radiowej Jedynce.
Jak podkreśliła, przesłanie działań podejmowanych przez Parę Prezydencką ma kilka płaszczyzn. Po pierwsze strona ekonomiczno-polityczna, a więc świadomość malejącej dzietności w Polsce i skutków tego faktu, która zmusza do podnoszenia problemu. Po drugie przekonanie - wynikające z osobistych doświadczeń, że tworzenie dużych rodzin daje szczęście. - Jeżeli bym położyła na jednej szali kłopoty, a na drugiej radości, to w ogóle nie ma porównania - powiedziała.

>>>Tekst całej rozmowy
Jej zdaniem polityka rodzinna "powinna być przedmiotem ogólnej zgody". - To nie jest sprawa na jedną prezydenturę, tylko na kilka kadencji prezydenckich, na kilkanaście rządów. Młode małżeństwa muszą mieć perspektywy i nie chodzi tylko o akcje typu becikowe, ale stałe zobowiązanie sił politycznych wokół spraw rodziny - podkreśliła w "Sygnałach dnia".
Jak Anna Komorowska widzi rolę ojca w dzisiejszym świecie i czego im życzy z okazji Dnia Ojca? Czy wydłużony urlop rodzicielski się sprawdzi i dlaczego nie wolno narzucać kobietom i mężczyznom ról zarówno w życiu rodzinnym, jak i publicznym? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Anną Komorowską, Pierwszą Damą Rzeczypospolitej Polskiej.

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Komorowska dla Trójki: warto czytać dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2011 07:00
1 czerwca para prezydencka będzie czytać dzieciom swoje ulubione książki. Anna Komorowska mówi w rozmowie z Trójką, że nawyk czytania nie zależy od zasobności portfela, ale od chęci sięgnięcia po książkę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komorowska: in vitro to delikatna sprawa sumienia

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2012 15:15
- Jako matka pięciorga dzieci wiem jak wielka jest satysfakcja i radość z rodzicielstwa i dlatego doskonale rozumiem, że są pary, które chcą tę metodę zastosować - mówi pierwsza dama Anna Komorowska.
rozwiń zwiń