X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polona już działa! "Proszę korzystać z kultury jak najczęściej"

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2013 09:08
- Rzadko zdarza nam się powiedzieć, że mamy coś najnowocześniejszego. Tym bardziej jesteśmy szczęśliwi, że Polona, najnowocześniejsza biblioteka cyfrowa na świecie, jest otwarta - powiedział dr Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej.
Audio
  • Polona.pl - najnowocześniejsza biblioteka cyfrowa już działa. Zaprasza dr Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej (Sygnały/dnia)
Screen fragmentu strony głównej Cyfrowej Biblioteki Narodowej - Polona
Screen fragmentu strony głównej Cyfrowej Biblioteki Narodowej - PolonaFoto: polona.pl

- Działaliśmy dwutorowo. Chcieliśmy udostępniać nasze zbiory, a równocześnie przygotowywaliśmy bardzo nowoczesną bibliotekę, korzystając ze współpracy i z komercyjnymi ośrodkami i, przede wszystkim, z ośrodkami z zagranicy - wyjaśnił w "Sygnałach dnia" .

Po trzech latach intensywnej pracy czytelnicy i użytkownicy otrzymują Cyfrową Bibliotekę Narodową - Polonę, dostępną na stronie www.polona.pl. - Mamy w najwyższej rozdzielczości skany rękopisów, czasopism, książek, fotografii, czyli to, czego nie ma żadna biblioteka cyfrowa. Można wejść, obejrzeć do najmniejszego elementu, ściągnąć bezpłatnie, wykorzystać, jak się chce. Można drukować, kopiować, oglądać, przerabiać, wykorzystywać komercyjnie, a nawet zrobić na ich podstawie tatuaż. Zależy nam, by kultura była jak najszerzej rozpropagowana - powiedział dr Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej. W serwisie polona.pl można także budować własną bibliotekę, zaznaczać, oznaczać i dodawać notatki! A biblioteka połączona jest z serwisami społecznościowymi.

- Scyfryzowanych jest już ponad 130 tysięcy dokumentów, z czego około 72 tysięcy dostępnych w Polonie. Kolejne będziemy zamieszczać w tempie 2 tysiące dziennie. Do końca roku chcemy mieć 300 tysięcy - podkreślił w rozmowie z Krzysztofem Grzesiowskim. W CBN znalazły się dzieła twórców, od których śmierci upłynęło 70 lat, dostępne w domenie publicznej, a także prace żyjących autorów, którzy udostępnili je na licencji niewyłącznej.

Jak korzystać z czytelni i co w niej można znaleźć? jak zmienia się Biblioteka Narodowa? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Biblioteka Narodowa świętuje 85. urodziny!

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2013 12:05
Powołał ją do życia prezydent Ignacy Mościcki. Biblioteka Narodowa rozpoczęła działalność w 1930 roku. Obecnie znajduje się w niej około 9 milionów książek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studia bez książki? W Polsce to możliwe

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2013 09:34
- Czytelnictwo w Polsce ustabilizowało się na niskim poziomie i to jest zła wiadomość. Absolutnym dramatem jest fakt, że nie czytają młodzi - podkreśla dr Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej.
rozwiń zwiń