X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ojcowie protestują w Dniu Ojca. "Jesteśmy dyskryminowani w sądach"

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2013 09:59
- Ten problem zawsze był tematem tabu. Nie mówi się o tym, że jeśli dojdzie do rozpadu związku małżeńskiego, automatycznie moje dziecko może zniknąć - podkreśla Michał Fabisiak, założyciel Stowarzyszenia DzielnyTata.pl.
Audio
  • - Naszym celem jest zjednoczenie się w walce przeciw systemowi, w którym na rozprawach niejawnych odbiera się dzieci ojcom - powiedział Michał Fabisiak (Sygnały dnia/Jedynka)
Ojcowie protestują w Dniu Ojca. Jesteśmy dyskryminowani w sądach
Foto: Glow Images/East News

23 czerwca przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie odbywa się manifestacja członków Ruchu Społecznego "Dzielny Tata". - Będzie nas około pięćdziesięciu, a będziemy reprezentowali około sześćset trzydziestu zrzeszonych w naszym Ruchu - zapowiedział w "Sygnałach dnia" Michał Fabisiak, założyciel Stowarzyszenia DzielnyTata.pl. 

Według danych GUS z 2007 roku jest około miliona samotnych matek. Gość Krzysztofa Grzesiowskiego mówi, że ta sama liczba mogłaby się odnosić do samotnych ojców. - Okazuje się, że ojciec potrzebny jest tylko do poczęcia, a później odstawia się go na bok. Dziecko jest zabierane, najczęściej w wieku dwóch lat, ojciec zostaje w domu, a matka wyprowadza się do rodziców lub kochanka. Tak to wygląda w Polsce - tak Fabisiak opisuje sytuację ojców, którzy walczą o opiekę nad dzieckiem.

Głównym celem stowarzyszenia jest wprowadzenie opieki naprzemiennej nad dzieckiem po rozstaniu rodziców. - Dziś, w trakcie sprawy rozwodowej, sąd ustala miejsce zamieszkania przy matce. Chcemy to zmienić, by dziecko mogło przebywać u mamy i taty po dwa tygodnie, naprzemiennie - wyjaśnił Michał Fabisiak. Ojcowie protestują także przeciw działalności rodzinnych Ośrodków Diagnostyczno-konsultacyjnych, które orzekają o więzi łączącej ojca z dzieckiem.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dobro dziecka przede wszystkim

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2012 16:15
Magdalena Kochan (PO): Ustawa o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej w sposób absolutnie jednoznaczny stoi po stronie dziecka i jego rodziny.
rozwiń zwiń