X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Do archiwum po emeryturę

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2013 08:08
Ponad 37 kilometrów bieżących akt po zlikwidowanych zakładach pracy w okresie przełomu ustrojowego przejęły archiwa państwowe do końca ubiegłego roku.
Audio
  • Dokumenty ze zlikwidowanych zakładów pracy w archiwach państwowych - materiał Doroty Świerczyńskiej
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Wikimedia Commons

Halina Wolińska z ZUS wyjaśnia, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych podjął w 1999 roku działania mające na celu zbudowanie wykazu zlikwidowanych zakładów pracy. - Każdy, kto będzie się ubiegał o świadczenie otrzyma informacje z ZUS, gdzie znajdują się akta danego przedsiębiorstwa - dodała.

Akcja antenowa radiowej Jedynki >>> Zostań rodzinnym archiwistą

Zgodnie z ustawą instytucje zajmujące się likwidacją danego przedsiębiorstwa są zobowiązane do zabezpieczenia dokumentów pracownika przez najbliższe 50 lat. Tym zajmują się firmy, które przechowują dokumenty komercyjnie. W momencie, kiedy bankrutują, dokumenty przejmują archiwa państwowe.

I właśnie tam możemy szukać pomocy, gdy chcemy przejść na emeryturę, a nie mamy dokumentów i nie możemy udowodnić, że opłacaliśmy składki.

- Wśród przejmowanych dokumentów przeważają teczki osobowe, znacznie mniej zachowało się dokumentacji płacowej. Po dokumenty zwraca się do nas mnóstwo osób z całego kraju. W tym roku wydaliśmy już 14 tys. dokumentów - powiedziała Jolanta Louchin, dyr. Archiwum Państwowego Dokumentacji Osobowej i Płacowej w Milanówku.

to

Zobacz więcej na temat: archiwum emerytura praca ZUS
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak