"Donald Tusk da głowę za ubój rytualny”?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2013 09:26
Goście "Sygnałów dnia”, publicyści Piotr Gursztyn z "Do Rzeczy” i Robert Walenciak z "Dziennika Trybuna” uważają że Sejm odrzuci rządowy projekt dotyczący uboju rytualnego.
Audio
  • Piotr Gursztyn i Robert Walenciak o uboju rytualnym (Sygnały dnia/Jedynka)
Demonstracja poparcia nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, która dopuszcza prowadzenie uboju rytualnego zwierząt
Demonstracja poparcia nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, która dopuszcza prowadzenie uboju rytualnego zwierzątFoto: PAP/Tomasz Gzell

- Ustawa nie przyjdzie, nie będzie uboju rytualnego. Rząd naciska, a Platforma jest podzielona i pewnie pęknie w tej sprawie. Większość Polaków jest przeciwko ubojowi rytualnemu, bo jest to rzecz okropna i męcząca zwierzęta - powiedział Robert Walenciak.

Piotr Gursztyn także uważa, że w sejmowym głosowaniu przeważą głosy przeciw. - Przeczytałem natomiast, że ten ubój nie jest bardziej bolesny dla zwierząt niż ubój zwykły. Trafia do mnie też argument PSL, że żywe zwierzęta będą wiezione do krajów, gdzie nie ma takiego zakazu i tym samym będą narażone na dodatkowy stres w czasie transportu - powiedział.

Publicysta "Do Rzeczy” zwrócił uwagę na podejrzenia, że grupa posłów PO gra sprawą uboju rytualnego na zasadzie opozycji wobec szefa partii.

Z kolei publicysta "Dziennika Trybuny" nie dopatruje się gry za, czy przeciwko Donaldowi Tuskowi. - Tusk jest za ubojem, bo tego chce PSL. Ludowcy powiedzieli Tuskowi sprawdzam i on jako szef koalicji musi pokazać swoją skuteczność. Sprawdza Tuska w tej sytuacji także społeczeństwo, bo zdecydowana większość Polaków chce zakazu uboju rytualnego. Tusk stoi przed dylematem, czy dać głowę za rzecz niepopularną, czy też pokazać, że wsłuchuje się w głos społeczeństwa - powiedział.

Rozmawiał Kamila Terpiał-Szubartowicz.

to

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ubój rytualny. Kopacz złamie dyscyplinę klubową

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2013 14:16
Marszałek Sejmu Ewa Kopacz zadeklarowała, że zagłosuje przeciwko rządowemu projektowi w sprawie uboju rytualnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ważne głosowania w Sejmie. PO tym razem bez pewności o wynik?

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2013 21:54
Sejm ma w piątek głosować między innymi nad kształtem uchwały dotyczącym zbrodni wołyńskiej. Nie udało się uzgodnić tekstu, który Sejm mógłby przyjąć przez aklamację.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Szydło: Platforma Obywatelska ma poważny kłopot

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2013 09:23
Kilkudziesięciu posłów PO zapowiedziało, że będzie głosowało przeciwko dopuszczeniu do uboju rytualnego w Polsce. - Ten problem może doprowadzić do tego, że i rząd będzie miał kłopot - mówi w radiowej Jedynce posłanka PiS Beata Szydło.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PO rezygnuje z dyscypliny ws. uboju rytualnego. "Każdy zagłosuje według własnego poglądu"

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2013 12:46
W piątek Sejm będzie głosować nad rządowym projektem, który dopuszcza ubój rytualny.
rozwiń zwiń