X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zostań rodzinnym archiwistą i podtrzymuj tradycję

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2013 14:18
Ponad 40 listów napisanych przez pradziadka do prababci ma w swoim domu Małgorzata Karolina Piekarska. Jest to niezwykle cenna pamiątka, bo obrazuje ich wielką miłość, a także czasy, w których żyli.
Audio
  • Zostań rodzinny archiwistą i podtrzymuj tradycję (Sygnały dnia/Jedynka)
Nauka pływania w Wiśle, w tle most Poniatowskiego w Warszawie, dwudziestolecie międzywojenne
Nauka pływania w Wiśle, w tle most Poniatowskiego w Warszawie, dwudziestolecie międzywojenneFoto: ze zbiorów Archiwum Państwowego m.st. Warszawy

- Najbardziej niesamowite są listy pisane już 10 lat po ślubie. On jest chory na gruźlicę i wyjeżdża do sanatorium za Ural do Szafranowa. Dawną miarą to jest 3 tysiące wiorst, więc bardzo daleko. Potem następuje dramatyczne pęknięcie, bo wybucha I wojna światowa, wybucha rewolucja październikowa i on nie może do domu wrócić – mówi Małgorzata Karolina Piekarska.

Gdyby tych listów nie było, Pani Małgorzata nie poznałaby tak dokładnie historii swoich przodków. - Pamiętamy jeszcze naszych dziadków, bardzo rzadko naszych pradziadków, a prapradziadkowie są historią tak odległą jak czasy Mieszka I. To genealodzy nie godzą się dziś by nie mieć wiedzy na temat tego kim był mój pradziadek. Archiwa rodzinne stać się mogą, a nawet musiały się stać podstawą tworzenia tradycji, która nas wiąże z naszymi krewnymi, miejscem zamieszkania, a nawet z ojczyzną - podkreśla Władysław Stępniak, naczelny dyrektor Archiwów Państwowych.

Radiowa Jedynka i Archiwa Państwowe zapraszają do udziału w akcji "Zostań rodzinnym archiwistą". Zapraszamy do zainteresowania się swoimi korzeniami, stworzenia rodzinnego drzewa genealogicznego, a potem przesłania nam najciekawszych historii.
Czekamy na opisy pamiątek z przeszłości Państwa rodziny, zdjęcia i skany dokumentów, prosimy je przysyłać na adres internetowy: archiwumrodzinne@polskieradio.pl.

Więcej o naszej akcji oraz audycje o archiwach rodzinnych znajdziecie na stronie Zostań rodzinnym archiwistą >>>

Materiał Doroty Świerczyńskiej.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Uwaga! Poszukujemy starych zdjęć i listów

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2013 14:30
Radiowa Jedynka we współpracy z Archiwami Państwowymi zaprasza do udziału w akcji antenowej. Z pewnością w wielu domach są bardzo interesujące zbiory (pamiątki rodzinne, stare zdjęcia, listy). Wystarczy je opisać, a opis przesłać na adres archiwumrodzinne@polskieradio.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skarby w zakamarkach mieszkań - jak je wycenić?

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2013 08:16
Nawet 10 tysięcy złotych mogą zapłacić Archiwa Państwowe za rodzinne pamiątki. Jedna mała kartka może być cenniejsza niż gruba księga. W ramach akcji "Zostań rodzinnym archiwistą" zachęcamy do zainteresowania się posiadanymi dokumentami i zdjęciami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zostań rodzinnym archiwistą". Kisielany-Żmichy dały przykład

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2013 10:46
W okresie 20-lecia międzywojennego Kisielany-Żmichy niedaleko Siedlec były znanym letniskiem. Właśnie tam 3 lata temu pojawił się pomysł, by zebrać od mieszkańców stare fotografie i zorganizować wystawę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zostań rodzinnym archiwistą". O domowe fotografie trzeba zadbać

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2013 09:32
W domowych archiwach przechowujemy stare, często jeszcze z początku XX wieku fotografie. W radiowej Jedynce radzimy jak zadbać, żeby zachowały się jak najdłużej i nie wyblakły.
rozwiń zwiń