X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wnętrze elektrowni atomowej: piekielny upał i szum oceanu

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2013 15:36
USA przekonuje, że elektrownie jądrowe mogą być bezpieczne. Dzieje się to chwili, gdy nadal trwa walka ze skutkami awarii w japońskiej Fukuszimie, a Niemcy za dziewięć lat chcą zupełnie rezygnować z atomu.
Audio
  • Relacja Tomasza Majki z siłowni w Wirginii (Sygnały Dnia/ Jedynka)
Elektrownia atomowa (zdjęcie ilustracyjne)
Elektrownia atomowa (zdjęcie ilustracyjne)Foto: sxc.hu

Departament Stanu umożliwił grupie 10 dziennikarzy z Europy i Azji odwiedzenie elektrowni w Wirginii, która w 2011 roku przetrwała silne trzęsienie ziemi. Elektrownia, która powstała ponad 30 lat temu nosi imię Anna. Droga do niej wije się zygzakiem i oplata m.in. jezioro, które powstało, by chłodzić budynek.

Każda osoba wchodząca do wnętrza elektrowni jest dokładnie kontrolowana przez uzbrojonych w długą broń strażników. Tylko jedna osoba z ekipy dziennikarzy dostała zgodę na nagrywanie dźwięków wewnątrz elektrowni. – Nie próbujcie nas oszukać. Zostawcie sprzęt w autobusie, bo i tak jedyny dźwięk w elektrowni przypomina szum oceanu – mówi jeden z amerykańskich strażników.

- Wnętrze elektrowni jest bardzo gorące, a dobiegające z niego dźwięki kojarzą się bardziej z fabryką silników. Większość czynności jest zautomatyzowanych, więc nie można w niej spotkać zbyt wielu pracowników - opowiada wysłannik Polskiego Radia do Stanów Zjednoczonych Tomasz Majka.

Jakie jeszcze wrażenia z wizyty w elektrowni atomowej miał wysłannik Polskiego Radia Tomasz Majka? Posłuchaj całej relacji!

sm

Zobacz więcej na temat: elektrownia atomowa Fukushima
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

USA chcą współkredytować polską elektrownię atomową

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2013 08:18
Jeśli amerykańska technologia zostanie wybrana przez Polskę, będziemy wspierać jej eksport do waszego kraju - mów John Schuster z Export-Import banku w rozmowie z IAR
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA mimo awarii w Fukuszimie nie zrezygnują z atomu

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2013 16:02
USA przekonują, że elektrownie jądrowe mogą być bezpieczne. Dzieje się to w chwili, gdy wciąż trwa walka ze skutkami awarii w japońskiej Fukuszimie, a Niemcy za 9 lat chcą zupełnie rezygnować z atomu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA: Niemcy popełniły błąd, rezygnując z energetyki jądrowej

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2013 10:21
Kraj ten będzie bowiem zmuszony do większej emisji CO 2 do atmosfery - przekonywali zagranicznych dziennikarzy eksperci, ze wspierającego Baracka Obamę think tanku "Third Way".
rozwiń zwiń