X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rowerzysta i kierowca - ten związek lepiej działa na odległość

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2013 08:27
- Każdy rowerzysta to jeden samochód mniej, a co za tym idzie mniejsze korki, mniejsze zanieczyszczenie powietrza i więcej miejsc parkingowych - podkreśla Piotr Łuczyński, jeden z organizatorów akcji "150 cm dla rowerzysty", która ma pokazać jak ważna jest odległość samochodu od wyprzedzanego roweru.
Audio
  • 150 cm dla rowerzysty - nowa akcja poprawiająca bezpieczeństwo na chodnikach i drogach (Sygnały dnia/Jedynka)
Rowerzysta i kierowca - ten związek lepiej działa na odległość
Foto: facebook.com/150cm.Dla.rowerzysty

Ruch rowerowy staje się w Polsce coraz bardziej popularny. Dostępność dwóch kółek w wypożyczalniach miejskich i promocja zdrowego stylu życia sprawiają, że rośnie liczba korzystających z tego środka transportu nie tylko w celach rekreacyjnych, ale i na co dzień, w mieście.

Za popularnością roweru nie nadąża miejska infrastruktura drogowa - ścieżek rowerowych wciąż brakuje. Prawo jednak, poza określonymi sytuacjami, nie pozwala rowerzystom poruszać się po chodniku, wśród pieszych. Komisarz Wojciech Ratyński z Komendy Głównej Policji podkreśla jednak, że w kolizjach pieszych z rowerzystami może dojść do poważnych obrażeń, a nawet śmierci. - Wiem, że nie powinnam tego robić, ale ścieżek brakuje, a ruch uliczny jest dosyć duży - deklaruje rowerzystka, która obawia się jeździć ulicą.

Aby więc zadowolić wszystkich użytkowników ruchu i zwiększyć bezpieczeństwo na polskich drogach Stowarzyszenie Zdrowy rower zaproponowało akcję "150 cm dla rowerzysty", która zachęca do zachowania tej odległości przy wyprzedzaniu rowerzysty samochodem. - To nie jest tylko komfort, to bezpieczeństwo. Podmuchy wiatru czy uszkodzenia nawierzchni sprawiają, że rowerzysta zmuszony jest czasem zjechać bliżej środka jezdni - wyjaśnia Piotr Łuczyński.

W akcję włączył się też warszawski Zarząd Transportu Miejskiego. Na miejskich autobusach pojawi się logo kampanii. Lista miejsc, gdzie można bezpłatnie dostać naklejki na samochód znajduje się na stronie www.150cm.pl

Kiedy rowerzysta może poruszać się chodnikiem i środkiem jezdni? Zapraszamy do wysłuchania relacji Patryka Michalskiego.

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Cuda na ulicy. Jadę rowerem po chodniku"

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2013 14:24
Rowerzysta może jechać po chodniku, ale wyjątkowo. Gdy opiekuje się osobą w wieku poniżej 10 lat,dopuszczalna prędkość na jedni jest powyżej 50 km/godz., a chodnik ma szerokość co najmniej 2 metrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem: rower niejeden ma kształt

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2013 14:57
Pokonując trasę z Warszawy do Zamościa, reporter "Lata z Radiem" trafił tym razem do Gołębia koło Dęblina, gdzie znajduje się Muzeum Nietypowych Rowerów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Warszawie zapanowała moda na rowery. Wciąż jednak brakuje ścieżek

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2013 09:38
- Rower staje się w Warszawie jednym z podstawowych środków transportu - mówił gość radiowej Jedynki, Patryk Bielecki ze stowarzyszenia Zielone Mazowsze.
rozwiń zwiń