Adam Hofman: odejście Godsona początkiem końca Platformy Obywatelskiej

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2013 07:36
Zdaniem gościa Sygnałów dnia posła PiS Adama Hofmana jeżeli "sympatyczny i ideowy" poseł John Godson będzie chciał zmienić adres, to doskonale wie, gdzie zapukać.
Audio
  • Adam Hofman o rezygnacji Johna Godsona z członkostwa w klubie Platformy Obywatelskiej (Jedynka/Sygnały dnia)
Adam Hofman
Adam HofmanFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Poseł John Godson poinformował we wtorek o rezygnacji z członkostwa w klubie Platformy. Jako przyczyny wymienił m.in. różnice w sprawach światopoglądowych i "różne naciski". Zapowiedział, że będzie posłem niezrzeszonym.

Adam Hofman z PiS zgodził się z opinią, że koalicja będzie teraz musiała liczyć głosy przy każdym głosowaniu. - Platforma jest już za górką, będzie spadać w dół, będzie coraz gorzej. To nie jest moim zdaniem ostatnie wyjście. To raczej początek końca, a nie koniec problemów Platformy Obywatelskiej - powiedział Hofman.

Poseł PiS podkreślił jednak, że sie tym nie ekscytuje nie cieszy. Bo jeśli Platforma będzie się teraz zajmować sobą, to nie będzie się zajmować gospodarką i Polakami. - Naszym zadaniem jest jak najszybciej odsunąć tę ekipę od władzy - powiedział Hofman.

Hofman podkreślił, że polityczna przyszłość Johna Godsona jest jego sprawą prywatną. - Nie potrzebujemy i nie szukamy tego typu transferów, ale ludzie którzy mają w duszy konserwatyzm są u nas mile widziani - powiedział Hofman.

Jednocześnie Hofman wykluczył możliwość przejścia Johna Godsona do Solidarnej Polski. A takie zaproszenie już się pojawiło. - Jeśli skacze z Titanica, to nie będzie skakał do dziurawej tratwy. Solidarna Polska zaprasza pod pokład. Solidarnej Polski już nie ma. To jest projekt, który się skończył - powiedział Hofman.

Hofman skomentował też propozycję Solidarnej Polski wyłonienia wspólnego kandydata w wyborach na prezydenta Polski. - Cieszę się, że panowie dojrzeli do tego, żeby nie rzobijać głosów i trzeba poprzeć silniejszego. Ten grzech polityczny, który pan Ziobro popełnił na Podkarpaciu rozbijając głosy prawicy, może się zakończyć uśmiechem Donalda Tuska. Mam nadzieję, że nie popełni go w wyborach prezydenckich i poprze kandydata PiS - powiedział Hofman.

Z Adamem Hofmanem rozmawiał Krzysztof Grzesiowski

tj

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

John Godson odchodzi z PO. "Dysonans i naciski"

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 15:23
Konserwatywny poseł John Godson złożył rezygnację z członkostwa w klubie Platformy Obywatelskiej. Jeszcze dziś ma zrezygnować z członkostwa z partii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Godson odchodzi z PO. "W niektórych sytuacjach wesprze nasz klub"

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 23:59
Tak wiceszefowa klubu PO Małgorzata Kidawa-Błońska komentuje decyzję Johna Godsona o odejściu z klubu PO. Poseł zamierza też zrezygnować z członkostwa w partii.
rozwiń zwiń