X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

38. Gdynia - Festiwal Filmowy. "Nie tworzymy tylko dla publiczności polskiej"

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2013 10:05
Imprezę otworzy dziś wieczorem pokaz filmu "Papusza". W konkursie głównym startuje 14 obrazów, w tym siedem premierowych. Oceniają je między innymi Dorota Kędzierzawska i Artur Reinhart, którzy gościli w Jedynce.
Audio
  • Kędzierzawska/Reinhart: Polskie kino ma się dobrze (Sygnały dnia/Jedynka)
Dorota Kędzierzawska (L) i Artur Reinhart (P)
Dorota Kędzierzawska (L) i Artur Reinhart (P)Foto: PAP/Tytus Żmijewski

38. Gdynia - Festiwal Filmowy. Kto zdobędzie Złote Lwy?>>>

Polskie kino to nie tylko głupawe komedie. To przede wszystkim wartościowe filmy. - Warto zobaczyć wszystkie 14 obrazów, które zostały dopuszczone do konkursu głównego 38. Gdynia Festiwalu Filmowego, choćby po to, żeby je porównać - mówi Dorota Kędzierzawska, reżyserka, szefowa ubiegłorocznego jury konkursu głównego. Artystka przyznaje w radiowej Jedynce, że widziała z tegorocznego zestawu tylko połowę filmów. Niektóre z nich były prezentowane podczas akcji "Polska światłoczuła" - w jej ramach pokazywano polskie obrazy w miejscowościach, w których nie ma sal kinowych.
Artur Reinhart, operator filmowy i członek jury konkursu głównego tegorocznego Festiwalu, przyznaje, że dobrym pomysłem dyrektora Michała Chacińskiego było dokonanie preselekcji filmów. W poprzednich latach w Gdyni odbywał się raczej przegląd polskiego kina niż konkurs. Reinhart zastrzega, że jako członek jury nie może się wypowiadać o poszczególnych filmach. Ale te, które dotychczas widział, bardzo mu się podobały. - Na każdy w ciemno można iść do kina - podkreśla filmowiec.
Zdaniem gościa "Sygnałów dnia", dobrze się stało, że jury festiwalu, w końcu krajowego, jest międzynarodowe. - My nie robimy filmów tylko dla publiczności polskiej. One powinny być zrozumiałe dla wszystkich - zaznacza operator. Dlatego filmy oceniają również zagraniczni twórcy, którzy nie znają specjalnie meandrów polskiej historii oraz nie znają polskiego środowiska, które jest małe i hermetyczne. - Ludzie z zewnątrz są gwarantem, że nagroda będzie przyznana obiektywnie - mówi członek jury.
Rozmawiała Joanna Sławińska.
(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Amerykańscy fachowcy docenili polskiego fachowca

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2013 16:39
Artur Reinhart - polski operator został nominowany do nagrody Amerykańskiego Stowarzyszenia Operatorów (ASC) uważanej za najważniejszą nagrodę zawodową operatorów na świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szaflarska: Powiem "hankor". Co to znaczy? To jest tęsknota

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2013 10:05
- Gwara Czarnych Górali to trudny język. Jest wiele słów, których nie da się zrozumieć, a ja je znam - mówi aktorka Danuta Szaflarska, która bardzo kocha swój dom w Kosarzyskach i sama gwarą tamtych terenów odpowiedziała na pytanie dziennikarki Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Danuta Szaflarska i Polska Światłoczuła

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2013 15:19
Ekipa "Polski światłoczułej" jeździ po całym kraju organizując, głównie w małych miejscowościach, projekcje polskich filmów. Towarzyszą im dyskusje znanych artystów z widzami. Pokazy mają miejsce np. w miejscowych świetlicach i ośrodkach kultury, szkołach, a nawet zakładach karnych.
rozwiń zwiń