X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Siezieniewski: cyfrowe radio do 2020 roku obejmie cały kraj

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 09:27
- Polska jest pierwszym krajem w naszej części Europy, która na drogę radia cyfrowego wkracza z nadzieją, że to otworzy przed nami szersze niż dotąd możliwości - powiedział prezes zarządu Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski.
Audio
  • Prezes zarządu Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski o cyfryzacji radiofonii publicznej (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Cyfryzacja radia - jakie odbiorniki będą potrzebne? (Sygnały dnia/Jedynka)
Prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski
Prezes Polskiego Radia Andrzej SiezieniewskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio


Łatwość odnajdywania stacji, czysty, bezszumowy dźwięk, większy wybór kanałów, łatwa obsługa oraz usługi dodatkowe, jak przesyłanie opisów, obrazów, informacji o ruchu drogowym dla systemów nawigacji - to wszystko oferuje nowa technologia radiofonii cyfrowej DAB+ (Digital Audio Broadcasting Plus).

Na pierwszym multipleksie, dedykowanym radiofonii publicznej, znajdzie się dwanaście programów, w tym dziesięć zagospodarowanych przez Polskie Radio S.A. - Pięć będzie przeznaczonych dla programów, które dziś znajdują się w eterze analogowym. Pięć dodatkowych to będą: radio informacyjne PR 24, kanał muzyczny dla szerokiego grona odbiorców - Radio Rytm, a także Radio Retro podejmujące problemy osób starszych. Pojawi się również radio dla dzieci i rodziców oraz Radio Eureka oferujące nowinki naukowe, historię - wymienił Andrzej Siezieniewski w "Sygnałach dnia" .

Dowiedz się, czym jest radio cyfrowe - dabplus.polskieradio.pl >>>

Prócz poszerzenia oferty cyfryzacja da możliwość odbierania Polskiego Radia wszystkim na terenie całej Polski. Od 1 października Polskie Radio w technologii cyfrowej można odbierać w aglomeracjach warszawskiej i śląskiej.

- Planujemy w ciągu trzech lat włączenie wszystkich rozgłośni regionalnych, co pozwoli nam myśleć o pokryciu sygnałem cyfrowym całego obszaru naszego kraju - zapowiedział prezes zarządu Polskiego Radia.

W rozmowie z Krzysztofem Grzesiowskim prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski powiedział, że nadawanie analogowe trwać będzie jeszcze kilka lat, a maksymalnie do roku 2020 planowane jest pełne pokrycie terytorium Polski sygnałem cyfrowym.

- Cyfryzacja radia to proces, który będzie trwał kilka lat. Myślę, że wymiana odbiorników tak się rozłoży w czasie, że będzie zbieżne z naturalną wymianą urządzeń, z których korzystamy w naszym codziennym życiu domowym - powiedział w Jedynce prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski.

>>>Zapis całej rozmowy

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polskie Radio rozpoczyna cyfrowe nadawanie

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 06:00
W samo południe zostały włączone cyfrowe nadajniki. Na początek radio najwyższej jakości będą mogli odbierać mieszkańcy aglomeracji warszawskiej i katowickiej. Do końca 2015 roku radio w technologii DAB+ będzie dostępne w całej Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent Komorowski o cyfryzacji Polskiego Radia: to rewolucyjna zmiana

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 09:45
- Mam świadomość głębokiej zmiany, która się dokonuje, a która nie jest zauważana. I chciałbym życzyć Polskiemu Radiu, by ludzie tego specjalnie nie odczuli, aczkolwiek zmiana jest gigantyczna - powiedział Bronisław Komorowski w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń