X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tomasz Siemoniak: mam zaufanie do gen. Skrzypczaka

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2013 08:18
- Bardzo dobrze oceniam jego pracę na stanowisku wiceministra. Natomiast wątpliwości powinny być wyjaśnione - powiedział w "Sygnałach dnia" minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak.
Audio
  • Tomasz Siemoniak: mam zaufanie do gen. Skrzypczaka (Jedynka/Sygnały dnia)
  • "Wojna generałów", zamieszanie wokół gen. Waldemara Skrzypczaka i Janusza Noska. Relacja Ewy Syty (Jedynka/Sygnały dnia)
Tomasz Siemoniak
Tomasz SiemoniakFoto: W.Kusiński/PR

Śledztwo w sprawie podejrzenia o przyjęcie korzyści majątkowej przez wiceszefa MON gen. Waldemara Skrzypczaka wszczęła Prokuratura Generalna, w oparciu o materiały przekazane przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego. Generał Skrzypczak jest odpowiedzialny w MON za zakup i modernizację sprzętu dla armii. Wcześniej SKW nie przyznała wiceministrowi nowego certyfikatu na dostęp do materiałów niejawnych. Najprawdopodobniej to efekt oskarżeń pod adresem generała, który miał lobbować na rzecz izraelskich koncernów zbrojeniowych.

Zdaniem szefa MON, dobrze się stało, że prokuratura zajęła się wyjaśnieniem tej sprawy. - Ktoś powinien zweryfikować te informacje i powiedzieć, czy są jakieś cienie podejrzeń, czy ich nie ma - powiedział Siemoniak.

Siemoniak zwrócił uwagę, że cała ta sytuacja nie jest komfortowa również dla niego, ale decyzje ws. gen. Skrzypczaka zapadną dopiero wtedy, gdy będą do tego przesłanki. - Nie mogę podejmować decyzji w ciemno na podstawie tego, że pojawiły się różne historie w środkach przekazu. Jestem przekonany, że są one wymyślone i nieprawdziwe. Resztę niech zbada prokuratura i służby pana premiera. To są sprawy zbyt poważne, by kierować się sympatiami - podsumował szef resortu obrony narodowej.

Minister obrony narodowej nie potwierdził też istnienia umowy między Służbą Kontrwywiadu Wojskowego z Federalną Służbą Bezpieczeństwa Rosji. Informacje na ten temat nazwał spekulacjami. - Takie informacje mają klauzulę zachowania tajemnicy. Nie mogą być przedmiotem publicznego roztrząsania - powiedział Siemoniak.

Z szefem MON Tomaszem Siemoniakiem rozmawiał Krzysztof Grzesiowski.

tj

>>>Zapis całej rozmowy

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Po dymisji Noska, reforma całego kontrwywiadu?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2013 20:53
Szef resortu obrony Tomasz Siemoniak jest niezadowolony z działań Służby Kontrwywiadu Wojskowego i przygotowanych przez nią materiałów - donosi "Gazeta Wyborcza".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jest śledztwo ws.wiceszefa MON Gen. Skrzypczaka

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2013 17:43
Warszawska prokuratura wszczęła śledztwo dotyczące podejrzenia przyjęcia korzyści majątkowej przez wiceministra obrony narodowej generała Waldemara Skrzypczaka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MON zadowolony ze śledztwa ws. swojego zastępcy

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2013 20:10
Prokuratura wszczęła śledztwo dotyczące podejrzenia przyjęcia korzyści majątkowej przez wiceministra obrony narodowej generała Waldemara Skrzypczaka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śledztwo ws. wiceszefa MON. Gen. Skrzypczak: jestem do dyspozycji

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2013 11:55
Warszawska prokuratura wszczęła śledztwo ws. wiceministra obrony narodowej. Generał Waldemar Skrzypczak oświadczył, że tę decyzję przyjął "z zadowoleniem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siemoniak: liczę na szybkie wyjaśnienie sprawy Skrzypczaka

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2013 22:46
Stołeczna prokuratura prowadzi ws. wiceszefa MON generała Waldemara Skrzypczaka postępowanie dotyczące zarzutów korupcyjnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MON: los Skrzypczaka zależy od SKW

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2013 11:58
Szef MON Tomasz Siemoniak przyznał, że jego stanowisko wobec wiceministra Waldemara Skrzypczaka będzie zależeć od tego, co postanowi SKW w sprawie jego certyfikatu. Przypomniał o postępowaniu prokuratorskim.
rozwiń zwiń