X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Poselski immunitet: potrzeba czy przywilej? Debata w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2013 08:22
O znaczeniu i przyszłości instytucji immunitetu rozmawiają w Sejmie prawnicy, politolodzy, socjolodzy, politycy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych i mediów.
Audio
  • Poselski immunitet: potrzeba czy przywilej? Relacja Kamili Terpiał-Szubartowicz (Jedynka/Sygnały dnia)
Jedno z sejmowych głosowań
Jedno z sejmowych głosowańFoto: PAP/Archiwum/Leszek Szymański

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz w "Sygnałach dnia" o poselskim immunitecie >>>

W Sejmie powstał projekt ograniczenia poselskiego immunitetu. Podpisali się pod nim przedstawiciele wielu partii, ale utknął on w sejmowej komisji.

Zdaniem posłanki PO Lidii Krajewskiej, tym lepiej, że jest taka debata. - Zobaczymy co wyniknie, jakie będą wnioski. Warto o tym dyskutować - powiedziała Krajewska.

Również poseł Dariusz Joński z SLD zapewnia, że jego partia jest zainteresowana debatą nt. immunitetu. - U nas też głosy w tej sprawie są podzielone, choć przeważa stanowisko, by immunitet został. Pytanie tylko, w jakiej formie - powiedział Joński.

Wątpliwości nie ma za to rzecznik Solidarnej Polski, poseł Andrzej Romanek. Jego partia chce zlikwidować immunitet formalny, niezwiązany z wykonywaniem obowiązków służbowych. - Cieszę się, że jest konferencja w tej materii, bo nasz projekt trafił na podatny grunt. Nie stać nas, by w Polsce były święte krowy - powiedział Romanek.

Najdalej w zapowiedziach nt. immunitetu idą posłowie Ruchu Palikota. - Jesteśmy za likwidacją immunitetu dla parlamentarzystów, prokuratorów i sędziów. Uważamy, że to przeżytek i zbędny przywilej - powiedział poseł Ruchu Palikota Andrzej Rozenek.

Został on jednak zapisany w konstytucji. Do jakichkolwiek zmian potrzeba też zmiany ustawy zasadniczej. - Jestem gotów podpisać się pod wnioskiem o zmiany w konstytucji w tej kwestii -  deklarował na początku 2013 roku premier Donald Tusk.

Debata w Sejmie jest drugą z zapowiedzianych przez Marszałek Sejmu Ewę Kopacz poświęconych parlamentaryzmowi w Polsce. Radiowa Jedynka jest jej patronem.

Debata o finansowaniu partii politycznych - relacje w radiowej Jedynce >>>

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

tj

Zobacz więcej na temat: Ewa Kopacz Sejm
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Spór o finansowanie partii politycznych z budżetu

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2013 11:09
Czy wiedzą Państwo ile rocznie wydajemy na partie polityczne? Marszałek sejmu Ewa Kopacz już policzyła. I wyszło jej blisko pół miliarda złotych. W sejmie w niedzielę debata na temat finansowania partii politycznych organizowana przez marszałek Kopacz z udziałem ekspertów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie będzie samorozwiązania sejmu na wniosek Solidarności

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2013 09:43
Nie będzie samorozwiązania Sejmu, choć apelują o to związkowcy. Tak marszałek sejmu Ewa Kopacz odpowiada na apel Solidarności, by Sejm podjął uchwałę o skróceniu obecnej kadencji.
rozwiń zwiń