Leszek Miller: abp Michalik za winne pedofilii uznał dzieci

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2013 08:13
- Polski Kościół ustami abp. Michalika mówi, że za pedofilię są odpowiedzialni rodzice ofiar, bo się kłócą i rozwodzą, same ofiary, bo lgną do duchownych oraz rozmaite organizacje międzynarodowe, które deprawują młodzież - mówił w Jedynce Leszek Miller, przewodniczący SLD.
Audio
  • Leszek Miller o wypowiedzi abp Józefa Michalika dotyczącej źródeł pedofilii (Sygnały dnia/Jedynka)
Leszek Miller w studiu radiowej Jedynki
Leszek Miller w studiu radiowej JedynkiFoto: W. Kusiński/PR

Komentując przypadki pedofilii w Kościele arcybiskup Józef Michalik powiedział, że "często wyzwala się ta niewłaściwa postawa, czy nadużycie, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga".

Leszek Miller o referendum w Warszawie: szansę na zmianę dadzą dopiero wybory >>>

- Uważam to za coś bardzo skandalicznego. Czegoś takiego nie było dotąd nawet w polskim Kościele. Biskup Michalik powiedział po prostu tyle, że żaden papież Franciszek nie jest dla episkopatu straszny. W innych krajach Kościół płaci ofiarom pedofilii odszkodowania, a przede wszystkim obiecuje poprawę. Biskup Michalik mówi: "nic z tego” - stwierdził w "Sygnałach dnia" Leszek Miller.

Jeszcze we wtorek abp Józef Michalik przepraszał za swą wypowiedź podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Jak tłumaczył, został zapytany o sprawę pedofilii wśród duchownych w drodze na posiedzenie Konferencji Episkopatu Polski. - Człowiek myśli o zebraniu, a tu nagle pytanie i niedopowiedzenie - wyjaśniał.

- Biskup raczy żartować, powiedział aż nadto. Powiedział wszystko - komentował Leszek Miller, dodając, że przeprosiny hierarchy wywołane były presją opinii publicznej.

Rozmawiali Krzysztof Grzesiowski i Daniel Wydrych.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pedofilia wśród księży. Kontrowersyjne słowa abp. Michalika

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2013 17:39
Media coraz częściej informują o przypadkach pedofilii wśród duchownych. Głos w tej sprawie zabrał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Terlikowski o abp. Michaliku: tego się nie da obronić!

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2013 17:37
Tomasz Terlikowski krytykuje arcybiskupa Józefa Michalika. Duchowny w kontrowersyjny sposób wypowiedział się na temat pedofilii w Kościele.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Abp Michalik przeprasza: to był lapsus językowy

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2013 23:59
Arcybiskup Józef Michalik podczas konferencji prasowej przeprosił za swoje słowa sprzed południa. - To był lapsus językowy. Zero tolerancji dla pedofilii - powiedział duchowny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Burza po wypowiedzi abp. Michalika

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2013 23:59
Nigdy dziecko nie jest winne molestowaniu seksualnemu - tak Fundacja Dzieci Niczyje odnosi się do zamieszania wokół wypowiedzi arcybiskupa Józefa Michalika, na temat pedofilii w Kościele.
rozwiń zwiń