X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sekretarz PKW: być może trzeba się zastanowić nad sensem ciszy wyborczej

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 09:36
- Państwowa Komisja Wyborcza zawsze podkreślała, że internet jest prasą w rozumieniu ustawy o prawie prasowym - mówił w Jedynce Kazimierz Czaplicki.
Audio
  • Sekretarz PKW Kazimierz Czaplicki o referendum w Warszawie (Sygnały dnia/Jedynka)
Kazimierz Czaplicki, sekretarz PKW
Kazimierz Czaplicki, sekretarz PKWFoto: Wojciech Kusiński/PR

- Powinny więc obowiązywać tam te same zasady, co w prasie drukowanej czy mediach elektronicznych. Niestety nie zawsze tak jest - dodał.

Gość "Sygnałów dnia" dodał, że w przypadku internetu trudno jest wyegzekwować przestrzeganie ciszy wyborczej. - Często składamy zawiadomienia do prokuratury, która umarza postępowania nie mogąc znaleźć sprawcy - podkreślał Kazimierz Czaplicki.

Szef Krajowego Biura Wyborczego i sekretarz Państwowej Komisji Wyborczej tłumaczył również dlaczego w czasie referendum ws. odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz nie była, w przeciwieństwie do wyborów, podawana cząstkowa frekwencja. - W wyborach chodzi o to, żeby jak największa liczba wyborców poszła do głosowania, ale nie ma to bezpośredniego wpływu na wynik wyborów. W referendach odwołujących frekwencja jest niezmiernie ważna - mówił.

Jedyną skargę do PKW w związku z referendum w Warszawie, jak poinformował Kazimierz Czaplicki, skierował prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Sprawą zajęła się komisarz wyborcza w Warszawie - wyjaśnił.

Rozmawiał Krzysztof Grzesiowski.

pg

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Instytucja referendum. "To nie jest święto demokracji"

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2013 19:43
- To wybory są świętem demokracji. Referendum zmierzające do odwołania prezydenta miasta przed końcem kadencji jest jej klęską - powiedział w radiowej Jedynce były prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Nałęcz: PiS kłamie na temat stanowiska prezydenta w sprawie referendum

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2013 08:34
- Panowie z PiS, jeżeli uważacie, że prezydent apelował o nieuczestniczenie w referendum, to pokażcie ten apel. Ja świetnie wiem, co prezydent w tej sprawie zrobił - mówił w Jedynce prof. Tomasz Nałęcz, doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł Kierwiński: nie będzie zmian w zarządzie Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2013 16:32
O poreferendalnym krajobrazie Warszawy i planach Hanny Gronkiewicz-Waltz - mówił gość audycji "Popołudnie z Jedynką" warszawski poseł Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński.
rozwiń zwiń