Inicjator akcji "Ratuj maluchy": rząd przestraszył się, że przegra głosowanie

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2013 09:23
- Gdyby dziś doszło do głosowania, byłaby bardzo duża szansa, że referendum zostałoby przyjęte przez Sejm - mówił w Jedynce Tomasz Elbanowski.
Audio
  • Tomasz Elbanowski o referendum edukacyjnym "Ratuj maluchy i starsze dzieci też" (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Czy szkoły są gotowe na przyjęcie sześciolatków – materiał reporterski Patryka Michalskiego (Sygnały dnia/Jedynka)
Tomasz Elbanowski
Tomasz ElbanowskiFoto: Polskie Radio

W czwartek w Sejmie prezentowany będzie wniosek o referendum edukacyjne "Ratuj maluchy i starsze dzieci też", natomiast decyzja izby będzie znana prawdopodobnie dopiero na najbliższym posiedzeniu. - Jesteśmy bardzo zaskoczeni decyzją marszałek Ewy Kopacz, bo mieliśmy zaproszenie na środę. Miała być debata i głosowanie, tak jak to zwykle jest w Sejmie. Jest jakieś polityczne zamieszanie wokół tego. Nie czujemy się potraktowani dobrze jako obywatele. Pod wnioskiem o referendum podpisało się milion osób i takie ruchy są dla nas niezrozumiałe - podkreślał w "Sygnałach dnia" Tomasz Elbanowski z Fundacji "Rzecznik Praw Rodziców".

Hartman: referendum edukacyjne jest potrzebne >>>

W środę w Kancelarii Premiera odbyła się debata "Forum dla rodziny". Zabrakło na niej przedstawicieli Fundacji "Rzecznik Praw Rodziców". - Od pięciu lat piszemy listy do premiera i ministerstwa z prośbą o poważną rozmowę i jak dotąd się jej nie doczekaliśmy się. Na wczorajszą konferencję na temat polityki prorodzinnej nie tylko nie dostaliśmy zaproszenia, ale otrzymaliśmy odmowę wstępu. Gdy tylko taka propozycja wyjdzie od premiera, bardzo chętnie się z nim spotkamy - zaznaczył Tomasz Elbanowski.

Pełnomocnik wniosku o referendum "Ratuj maluchy i starsze dzieci też" powtórzył, że szkoła nie jest odpowiednim miejscem do edukacji dla sześciolatków. - Doskonałe do tego warunki, do edukacji przez zabawę i przy dobrej opiece, są w przedszkolach. Akcja "Ratuj maluchy", która trwa od pięciu lat, ma na celu obronę przedszkoli dla sześciolatków - mówił.

Rozmawiał Krzysztof Grzesiowski.

pg

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sejm: debata o referendum ws. sześciolatków

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2013 08:50
Sejm zajmie się w czwartek obywatelskim wnioskiem o przeprowadzenie referendum ws. obowiązku szkolnego dla sześciolatków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Jan Hartman: referendum edukacyjne jest potrzebne

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2013 08:18
W Sejmie odbędzie się debata w sprawie wniosku o rozpisanie referendum, w którym Polacy mieliby się wypowiedzieć, czy chcą posyłania do szkół sześciolatków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Referendum edukacyjne. Szumilas: rewolucja nie jest potrzebna

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2013 08:56
- Czy na pewno chcemy nowej podstawy programowej, nowych podręczników, nowego systemu egzaminacyjnego? - pyta w radiowej Trójce minister edukacji Krystyna Szumilas.
rozwiń zwiń