X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Janusz Piechociński o ataku na ambasadę Rosji: barbarzyństwo

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 08:22
- Naruszenie immunitetu dyplomatycznego, naruszenie ambasady w gestach, słowach i paleniu flag jest oznaką barbarzyństwa. Tego nie powinno być - powiedział w "Sygnałach dnia" wicepremier i szef PSL Janusz Piechociński.
Audio
  • Janusz Piechociński o burdach podczas Marszu Niepodległości (Jedynka/Sygnały dnia)
Janusz Piechociński
Janusz PiechocińskiFoto: Wojciech Kusiński, Polskie Radio

Skomentował w ten sposób wydarzenia z poniedziałkowego Marszu Niepodległości podczas którego podpalono budkę wartowniczą przed ambasadą Rosji w Warszawie. W zamieszkach zaatakowany został też squat przy ul. Skorupki, spłonęło również kilka samochodów. W sumie zatrzymano 72 osoby.

Piechociński przypomniał, że są święte daty w polskiej historii jak 3 maja, 15 sierpnia i 11 listopada, w których trzeba wykrzyczeć z siebie radość bycia ze sobą, a nie przeciwko sobie. - W myślach zadawałem sobie pytanie, co by powiedzieli Piłsudski, Witos i Dmowski, gdyby zobaczyli tych, którzy powołując się na nich, "świętowali" ich wielki sukces - powiedział Piechociński.

Święto Niepodległości - czytaj więcej >>>

Jego zdaniem wśród organizatorów i inicjatorów tego typu marszów brakuje odpowiedzialności. Jednak za to, co się wydarzyło w poniedziałek wszyscy ponoszą odpowiedzialność. - Brakuje nam siły i refleksji. Brakuje nam spokojnej rozmowy. W codziennym życiu wobec tych wielkich dat jest tak duże przyzwolenie na agresję, często na zwykłe i prymitywne chamstwo, na niegodne zachowania, że później, gdy ludzie znajdą się w tłumie, to wychodzi z nas to, co najgorsze. To jest objaw zatrucia naszego wspólnego ducha  i zwykły prymitywizm - powiedział Piechociński.

Wicepremier i szef PSL tłumaczył też, że odpowiedzią na wydarzenia z 11 listopada nie może być kolejna próba zmiany ustawy o manifestacjach i zgromadzeniach publicznych  i dyskutowania o tym, czy zakrywanie twarzy kominiarką jest najlepszym sposobem na anonimowość.

Z Januszem Piechocińskim rozmawiał Krzysztof Grzesiowsk

>>>Zapis całej rozmowy

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zamieszki w Warszawie. Relacja z Marszu Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2013 21:47
Awantury, bijatyki z policją, atak na rosyjską ambasadę - te wydarzenia miały miejsce podczas Marszu Niepodległości. Według organizatorów wzięło w nim udział kilkadziesiąt tysięcy osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marsz Niepodległości. Zamieszki przed squatem

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2013 19:31
Podczas Marszu Niepodległości na ul. Skorupki doszło do bijatyki, interweniowała policja - podał rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Sokołowski. Straż pożarna ugasiła dwa podpalone samochody.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marsz Niepodległości. Ambasada Rosji w "ogniu", MSZ potępia

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2013 21:37
Wyrazy ubolewania w związku z burdami przed ambasadą Federacji Rosyjskiej w Warszawie przekazał na Twitterze rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marsz Niepodległości. Żaryn: to bardzo udana impreza

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2013 20:51
Jan Żaryn chwali warszawski Marsz Niepodległości. Według historyka i publicysty "wSieci", incydenty, o których donoszą media, nie miały nic wspólnego z rzeczywistymi uczestnikami marszu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamieszki podczas Marszu Niepodległości. Oficjalne oświadczenie MSZ

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2013 18:45
Uczestnicy Marszu Niepodległości podpalili budkę wartowniczą przed ambasadą Rosji. Podczas zamieszek podpalono także kilka samochodów i tęczę na placu Zbawiciela. Warszawski ratusz zareagował rozwiązaniem marszu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosyjskie media: to nacjonaliści zaatakowali ambasadę Rosji w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2013 19:23
Czołowe rosyjskie media poinformowały o incydencie pod rosyjską ambasadą w Warszawie podczas "Marszu Niepodległości".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Starcia w Warszawie. Filmy z Marszu Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2013 20:16
Awantury, bijatyki z policją, atak na rosyjską ambasadę - te wydarzenia miały miejsce podczas Marszu Niepodległości w Warszawie. Według organizatorów wzięło w nim udział kilkadziesiąt tysięcy osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ambasada Rosji w "ogniu". Sikorski: przestępstwo i obciach

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2013 21:24
- Nacjonalistyczna bandyterka naruszająca nietykalność ambasad przynosi nam wstyd przed światem - napisał na Twitterze szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marsz Niepodległości. Zatrzymano 72 osoby

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 08:07
Wśród zatrzymanych w Warszawie jest jedna osoba podejrzewana o podpalenie instalacji "Tęcza" na pl. Zbawiciela oraz trzy w związku z podpaleniem budki strażniczej przy ambasadzie Rosji.
rozwiń zwiń