X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grabarczyk: najpierw prokurator, potem komisja śledcza

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2013 08:01
Wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk z PO uważa, że trzeba jeszcze poczekać z parlamentarnym śledztwem w sprawie korupcji w dawnym MSWiA i obecnym MSZ.
Audio
  • Cezary Grabarczyk przeciwny powoływaniu komisji w sprawie wyjaśnienia zmowy przetargowej w MSZ i MSWiA (Sygnały dnia/Jedynka)
Cezary Grabarczyk
Cezary GrabarczykFoto: Wojciech Kusiński/PR

Cezary Grabarczyk jest zdania, że należy zaczekać na wynik śledztwa, prowadzonego w tej sprawie. Powołanie komisji mogłoby doprowadzić do tego, że mogłyby zostać ujawnione informacje ze śledztwa, co utrudniłoby dochodzenie. Zwraca również uwagę, że część akt w tej sprawie została utajniona. Zaś aby wyjaśnić tę sprawę trzeba mieć dostęp do tych akt.

Wicemarszałek podkreśla, że wymiaru politycznego sprawa zmów przetargowych i korupcji nabiera wtedy, kiedy uczestniczą w nich politycy. Wymiar ujawnionej korupcji budzi grozę. W tej sprawie politycy szybko zareagowali na przejawy korupcji i ujawnili nieprawidłowości. - W tym przypadku nie było żadnego związku polityków z tymi sprawami - mówi gość radiowej Jedynki.

Cezary Grabarczyk przyznaje, że szacowana kwota malwersacji jest ogromna, ale ta  sprawa pokazuje, że państwo również zadziałało. - To państwo ujawniło ten  proceder, to organa państwa prowadzą śledztwo - mówi. Dopiero potem będzie pora, aby podjąć śledztwo parlamentarne. O powołanie komisji sledczej apelowała opozycja.

Do tej pory CBA zatrzymało kilkadziesiąt osób. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest od 2011 roku.

Rozmawiał Przemysław Szubartowicz.
(ag)

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Praca za głos na zjeździe PO? Grabarczyk: taka rozmowa nie powinna była mieć miejsca

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2013 07:18
- Sprawę będziemy wyjaśniali. O godz. 9.00 spotykam się z sumieniem Platformy Obywatelskiej panią posłanką Julią Piterą - powiedział w "Sygnałach dnia" wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk z PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef CBA: bedą kolejne zatrzymania, łapówki były ogromne

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2013 15:21
Tak Paweł Wojtunik skomentował aferę dotyczącą nieprawidłowości przy przetargach na informatyzację administracji publicznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera korupcyjna. Opozycja gromi rząd

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2013 15:42
Minister spraw zagranicznych powinien zachować się honorowo i ustąpić ze stanowiska - mówi poseł PiS Witold Waszczykowski. Jego zdaniem, to naturalna konsekwencja zatrzymania przez CBA naczelniczki Wydziału Zamówień Publicznych w Biurze Dyrektora Generalnego MSZ. A Solidarna Polska, SLD i Ruch Palikota chcą powołania komisji śledczej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera korupcyjna. Kopińska: nie ma powodów do dymisji Sikorskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2013 16:21
Skala nieprawidłowości w Ministerstwie Spraw Zagranicznych jest zbyt mała, by domagać się dymisji Radosława Sikorskiego - mówiła w radiowej Jedynce Grażyna Kopińska z Fundacji Batorego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera korupcyjna. Zarzuty i aresztowania

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2013 18:39
Eleganckie gabinety w państwowych urzędach zamieniają na areszt. CBA zapowiada, że afera korupcyjna wokół państwowych przetargów dopiero się rozkręca.
rozwiń zwiń