Jewhenija Tymoszenko: Janukowycz chce nam odebrać przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2013 08:24
- To straszne, że jeden człowiek może decydować o wszystkim na podstawie własnych interesów, a nie tego co jest potrzebne Ukrainie. Przez to możemy stracić największą szansę w historii - powiedziała w "Sygnałach dnia" córka byłej premier Ukrainy.
Audio
  • Jewhenija Tymoszenko: Janukowycz chce nam odebrać przyszłość w Europie (Jedynka/Sygnały dnia)
Jewhenija Tymoszenko
Jewhenija TymoszenkoFoto: PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO

W czwartek Rada Najwyższa Ukrainy nie poparła w głosowaniu żadnego z sześciu projektów ustaw, zezwalających na wypuszczenie z więzienia jej matki i byłej premier Julii Tymoszenko. Natomiast na stronie internetowej rządu opublikowano rozporządzenie, według którego wstrzymuje się proces przygotowań do podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią.

Jewhenija Tymoszenko przypomniała, że jeszcze miesiąc temu prezydent Wiktor Janukowycz obiecał podpisanie ustawy umożliwiającej leczenie jej matki za granicą jeśli tylko przegłosuje ją parlament. - Już wtedy wiedział jednak, że politycy Partii Regionów nie dojdą w tej sprawie do porozumienia i ustawa przepadnie - podkreśliła córka Julii Tymoszenko w rozmowie z Ewą Kwaśnik.

>>>Zapis całej rozmowy

Jewhenija Tymoszenko widzi jednak szansę na podpisanie umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z Unią Europejską. Jej zdaniem nadzieja będzie do ostatniego momentu przed szczytem Partnerstwa Wschodniego w Wilnie. - Moja mama też wierzy, że to nie koniec. Za moim pośrednictwem wzywa obywateli Ukrainy i opozycję w kraju do walki o europejską szansę. Jeszcze ciągle ją mamy, musimy wykorzystać każdy dzień i godzinę. Jeśli presja będzie odpowiednio duża to Janukowycz może spełnić kryteria postawione przez Brukselę - podsumowała córka Julii Tymoszenko.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

tj

Komentarze2
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
wiechosta2013-11-22 16:57 Zgłoś
Jewgienia oczywiście patrzy na wszystko z punktu widzenia córki stęsknionej za matką. Pomijając wątpliwości co do tego czy Julia Tymoszenko dopuściła się nadużycia czy też nie należy patrzeć także na bezpieczeństwo gospodarcze Ukrainy, która narażona zostanie na olbrzymie straty finansowe w przypadku odwrócenia się od Rosji i pójście w kierunku Unii. A Unia to w końcu też nie same przyjemności i dotacje. Po początkowej euforii zawsze przychodzi szara unijna, wcale nie różowa, rzeczywistość.
dontonk2013-11-22 09:52 Zgłoś
Dlaczego Polskie Radio w tym lubiana przeze mnie jedynka wciska od rana, nam opcje opozycji ukraińskiej, dlaczego przedstawia się wypowiedź córki więźniarki, czy znowu chcecie się włączyć jako nieodpowiedzialni Polacy w rewolucję na Ukrainie? za którą tak jak podziękował Nam były prezydent Juszczenko, upokorzeniem Polaków przez nadanie bohatera Ukrainy mordercy Polaków Stepanowi Banderze. A Pan Kowal to czyją rację stanu reprezentuje? bo na pewno nie polską, chcemy żyć zgodnie i z Rosjanami i Ukraińcami taka jest Nasza racja stanu a nie proamerykańskich banderowców

Czytaj także

Putin: nie mamy nic przeciwko stowarzyszeniu Ukrainy z UE. Ale...

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2013 14:13
- Nie jesteśmy przeciwko suwerennemu wyborowi Ukrainy, jakikolwiek by był. Jeśli by nam powiedziano, że Ukraina wstępuje do NATO, to bylibyśmy rzeczywiście przeciwko - oświadczył prezydent Rosji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraina odwróci się od UE? "Naciski Moskwy przyniosły efekt";"gra nerwów do ostatniej chwili"

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2013 19:25
Niezależne białoruskie media komentując decyzję rządu Ukrainy o zadeklarowanym niespodziewanie dla wszystkich wstrzymaniu przygotowań do podpisania unijnej umowy stowarzyszeniowej twierdzą, że to efekt presji Moskwy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Media w Rosji: Ukraina odwraca się od Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2013 16:50
"Nie można powiedzieć, że to zwycięstwo Kremla, ale Rosja rzeczywiście przyłożyła do tej decyzji rękę" - twierdzi cytowany przez Echo Moskwy politolog Michaił Pagrebinski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bruksela czeka na wyjaśnienia Kijowa

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2013 17:03
Potrzebujemy więcej informacji na temat tego co się dzieje. Nie wyciągajmy pochopnie wniosków - to pierwszy komentarz Brukseli na temat decyzji ukraińskiego rządu w sprawie wstrzymania przygotowań do stowarzyszenia z Unią Europejską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unijny komisarz odwołał wyjazd do Kijowa

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2013 17:24
Stefan Fuele nie jedzie na Ukrainę. Zmiana planów nastąpiła po tym jak ukraiński rząd wstrzymał przygotowania do podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską.
rozwiń zwiń