Jewhenija Tymoszenko: Janukowycz chce nam odebrać przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2013 08:24
- To straszne, że jeden człowiek może decydować o wszystkim na podstawie własnych interesów, a nie tego co jest potrzebne Ukrainie. Przez to możemy stracić największą szansę w historii - powiedziała w "Sygnałach dnia" córka byłej premier Ukrainy.
Audio
  • Jewhenija Tymoszenko: Janukowycz chce nam odebrać przyszłość w Europie (Jedynka/Sygnały dnia)
Jewhenija Tymoszenko
Jewhenija TymoszenkoFoto: PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO

W czwartek Rada Najwyższa Ukrainy nie poparła w głosowaniu żadnego z sześciu projektów ustaw, zezwalających na wypuszczenie z więzienia jej matki i byłej premier Julii Tymoszenko. Natomiast na stronie internetowej rządu opublikowano rozporządzenie, według którego wstrzymuje się proces przygotowań do podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią.

Jewhenija Tymoszenko przypomniała, że jeszcze miesiąc temu prezydent Wiktor Janukowycz obiecał podpisanie ustawy umożliwiającej leczenie jej matki za granicą jeśli tylko przegłosuje ją parlament. - Już wtedy wiedział jednak, że politycy Partii Regionów nie dojdą w tej sprawie do porozumienia i ustawa przepadnie - podkreśliła córka Julii Tymoszenko w rozmowie z Ewą Kwaśnik.

>>>Zapis całej rozmowy

Jewhenija Tymoszenko widzi jednak szansę na podpisanie umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z Unią Europejską. Jej zdaniem nadzieja będzie do ostatniego momentu przed szczytem Partnerstwa Wschodniego w Wilnie. - Moja mama też wierzy, że to nie koniec. Za moim pośrednictwem wzywa obywateli Ukrainy i opozycję w kraju do walki o europejską szansę. Jeszcze ciągle ją mamy, musimy wykorzystać każdy dzień i godzinę. Jeśli presja będzie odpowiednio duża to Janukowycz może spełnić kryteria postawione przez Brukselę - podsumowała córka Julii Tymoszenko.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

tj

Czytaj także

Putin: nie mamy nic przeciwko stowarzyszeniu Ukrainy z UE. Ale...

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2013 14:13
- Nie jesteśmy przeciwko suwerennemu wyborowi Ukrainy, jakikolwiek by był. Jeśli by nam powiedziano, że Ukraina wstępuje do NATO, to bylibyśmy rzeczywiście przeciwko - oświadczył prezydent Rosji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraina odwróci się od UE? "Naciski Moskwy przyniosły efekt";"gra nerwów do ostatniej chwili"

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2013 19:25
Niezależne białoruskie media komentując decyzję rządu Ukrainy o zadeklarowanym niespodziewanie dla wszystkich wstrzymaniu przygotowań do podpisania unijnej umowy stowarzyszeniowej twierdzą, że to efekt presji Moskwy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Media w Rosji: Ukraina odwraca się od Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2013 16:50
"Nie można powiedzieć, że to zwycięstwo Kremla, ale Rosja rzeczywiście przyłożyła do tej decyzji rękę" - twierdzi cytowany przez Echo Moskwy politolog Michaił Pagrebinski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bruksela czeka na wyjaśnienia Kijowa

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2013 17:03
Potrzebujemy więcej informacji na temat tego co się dzieje. Nie wyciągajmy pochopnie wniosków - to pierwszy komentarz Brukseli na temat decyzji ukraińskiego rządu w sprawie wstrzymania przygotowań do stowarzyszenia z Unią Europejską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unijny komisarz odwołał wyjazd do Kijowa

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2013 17:24
Stefan Fuele nie jedzie na Ukrainę. Zmiana planów nastąpiła po tym jak ukraiński rząd wstrzymał przygotowania do podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską.
rozwiń zwiń