Beata Szydło: nie pozwolimy zamieść afery przetargowej pod dywan

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2013 08:57
Gość "Sygnałów dnia" Beata Szydło z PiS nie wykluczyła, że potrzebne będzie nawet powołanie komisji śledczej. Wniosek w tej sprawie złożył klub Solidarnej Polski.
Audio
  • Beata Szydło oświadczeniu majątkowym Adama Hofmana (Jedynka/Sygnały dnia)
Beata Szydło
Beata SzydłoFoto: W. Kusiński/ PR

- Była próba z naszej strony by stanowisko ws. afery zajął premier. Nie chciał tego zrobić. Być może pod uwagę trzeba będzie wziąć komisję śledczą - powiedziała Szydło. 

Afera przetargowa w administracji - czytaj więcej >>>

W związku z aferą CBA w ostatnich dniach zatrzymało ponad 20 urzędników. Mają one związek z prowadzonym przez stołeczną prokuraturę apelacyjną śledztwem dotyczącym zamówień na zakup sprzętu i usług teleinformatycznych przez Centrum Projektów Informatycznych b. MSWiA oraz KGP. Wśród zatrzymanych są wiceprezes Głównego Urzędu Statycznego, pracownik Centrum Informatyki Statystycznej, 15 przedstawicieli firm informatycznych oraz Monika F. była już naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych w Biurze Dyrektora Generalnego MSZ.

Afera przetargowa i sprawa Adama Hofmana

Wiceprezes PiS skomentowała też w "Sygnałach dnia" decyzję rzecznika partii  Adama Hofmana o zawieszeniu swojego członkostwa w partii. Ma to związek z zawiadomieniem o nieprawidłowościach w oświadczeniach majątkowych polityka, które CBA złożyło do prokuratury.

- Widziałam się z Adamem Hofmanen, jest bardzo zmartwiony tym, co się stało - powiedziała Beata Szydło. Jej zdaniem zawieszając swoje członkostwo w partii i w klubie zachował się bardzo honorowo. - Mam nadzieję, że jak najszybciej jego sprawa zostanie wyjaśniona i będzie mógł ponownie objąć funkcję rzecznika partii - dodała Szydło.

Zdaniem wiceprezes PiS wątpliwości budzi przedstawianie sprawy w czasie, gdy PO ma ogromne problemy z korupcją. - Bardziej dla opinii publicznej istotne jest to, co dzieję się w tej chwili w rządzie, z miliardami, które w ramach afery informatycznej być może zostały stracone - powiedziała Szydło.

Beata Szydło podkreśliła, że wierzy w państwo, w którym wszystkie instytucje rzetelnie wykonują swoje obowiązki. - Dziwi mnie natomiast zbieżność terminów. Zastanawiam się, dlaczego akurat teraz - powiedziała Szydło. Jej zdaniem Donald Tusk powinien powiedzieć Polakom, co wydarzyło się w ministerstwach, w których przeprowadzono przetargi na usługi informatyczne. - Emocje w tej sprawie są ogromne, chodzi o pieniądze publiczne. Sam rzecznik CBA powiedział, że chodzi o największą aferę korupcyjną w III RP opiewającą być może na kwotę miliarda złotych - przypomniała wiceprezes PiS.

Antoni Macierewicz w kierownictwie PiS

W sobotę zbierze się Rada Polityczna PiS. Do grona wiceprzewodniczących partii ma dołączyć Antoni Macierewicz. - Sądzę, że jeżeli ta kandydatura zostanie zgłoszona to Antoni Macierewicz zostanie wybrany. To jest dobra wiadomość - powiedziała Szydło.  Jej zdaniem Macierewicz bardzo dużo zrobił ws. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej, a wybranie go będzie docenieniem jego pracy.

Rozmawiała Kamila Terpiał-Szubartowicz .

>>>Zapis całej rozmowy

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

tj

Czytaj także

CBA donosi do prokuratury. Hofman nie zgłosił przelewów na 100 tys. złotych?

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2013 13:12
Prokuratura sprawdzi oświadczenia majątkowe posła Adama Hofmana. Centralne Biuro Antykorupcyjne zawiadomiło ją o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez polityka PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS: rząd chce przykryć aferę korupcyjną "sprawą Hofmana"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2013 13:17
"To nieczysta i haniebna gra. Donald Tusk chce przykryć patologie, do jakich dochodzi w ministerstwach" - tak poseł PiS Tomasz Kaczmarek broni partyjnego kolegi Adama Hofmana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorn: ABW nie mogła nie wiedzieć o korupcji

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2013 16:00
Ludwik Dorn (były szef MSWiA) uważa, że aferą przetargową powinna zająć się komisja śledcza. Podkreśla, że tarcza antykorupcyjna premiera była tylko sloganem.
rozwiń zwiń