Magii świąt nie można opisać. Trzeba ją namalować

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2013 10:00
Atmosfera, zapachy, kolory i bliscy. W niedzielę 24 listopada, pod hasłem "Magia Świąt" spotkaliśmy się na wielkim malowaniu obrazków w ramach akcji "Choinki Jedynki 2013". Malowanie można było zobaczyć dzięki transmisji wideo.
Audio
 • Małgorzata Kownacka, Magda Szturemska i Robert Lidke wspominają początki akcji Choinki Jedynki (Cztery pory roku/Jedynka)
 • Magda Schejbal o magii świąt i obrazie przygotowanym na aukcje Choinek Jedynki (Cztery pory roku/Jedynka)
 • Anna Malinowska i Olga Buczyńska o świątecznych choinkach (Cztery pory roku/Jedynka)
 • Agnieszka Kunikowska opowiada o nadesłanych pracach (Cztery pory roku/Jedynka)
 • Przemysław Sobieszczuk, prezes fundacji Debra, która dostanie część funduszy zebranych podczas akcji Choinki Jedynki (Cztery pory roku/Jedynka)
 • Jerzy Owsiak opowiada, jak malował obraz na aukcje Choinek Jedynki (Cztery pory roku/Jedynka)
 • Prezydentowa Anna Komorowska opowiada, co namalowała na aukcję Choinek Jedynki (Cztery pory roku/Jedynka)
 • Prof. Franciszek Maśluszczak udziela rad, jak malować Choinki Jedynki (Cztery pory roku/Jedynka)
 • Dorota Zawadzka i Stan Borys opowiadają co malują na aukcje Choinki Jedynki (Cztery pory roku./Jedynka)
 • Przemysław Saleta, Kajetan Kajetanowicz i prof. Magdalena Fikus opowiadają o swoich Choinkach Jedynki (Cztery pory roku/Jedynka)
 • Paweł Królikowski i prof. Michał Kleiber opowiadają o swoich Choinkach Jedynki (Cztery pory roku/Jedynka)
 • Kajetan Kajetanowicz, Marta ŻmudaTrzebiatowska i Anna Cieślak opowiadają o swoich Choinkach Jedynki (Cztery pory roku/Jedynka)
 • Mateusz Banasiuk, Andrzej Krzywy i Adam Maciejewski opowiadają o swoich Choinkach Jedynki (Cztery pory roku/Jedynka)
 • Prof. Łukasz Turski z wnukiem Przemkiem i Elżbieta Romanowska opowiadają o swoich Choinkach Jedynki (Cztery pory roku/Jedynka)
 • Dyrektor Pierwszego Programu Polskiego Radia Kamil Dąbrowa wyjaśnia cel akcji Choinki Jedynki (Cztery pory roku/Jedynka)
Dorota Truszczak prezentuje obraz przygotowany przez Magdę Schejbal. I jest zaskoczenie Miały być szpilki na Giewoncie a jest choinka z prezentami.
Dorota Truszczak prezentuje obraz przygotowany przez Magdę Schejbal. I jest zaskoczenie! Miały być szpilki na Giewoncie a jest choinka z prezentami.Foto: Polskie Radio

Namalowane obrazki trafią na aukcje, a jej cel jest szczytny. - Pieniądze zostaną przeznaczone dla podopiecznych Stowarzyszenia Debra Polska "Kruchy dotyk", oraz Fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko" - wyjaśniła w "Sygnałach dnia" dziennikarka radiowej Jedynki Agnieszka Kunikowska.

 

>>>Dowiedz się więcej o Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko"

>>>Dowiedz się więcej o Stowarzyszeniu Debra Polska Kruchy Dotyk

Wszystkie prace zostaną zlicytowane w audycji "Cztery pory roku" , która w dniach 2-8 grudnia odwiedzi różne miasta Polski. W każdym z nich Roman Czejarek i Karolina Rożej przeprowadzą aukcję na żywo. Finał odbędzie się 8 grudnia w Warszawie.

Karolina
Karolina Rożej i Roman Czejarek z pracami wykonanymi przez Jerzego Owsiaka i Annę Dymną

W niedzielę swoją wizję magii świąt zdecydowali się uwiecznić na płótnie aktorzy, sportowcy, muzycy. - Przy sztalugach o godz. 12.00 w siedzibie Polskiego Radia stanęli m.in. Przemysław Saleta, Kajetan Kajetanowicz, prof. Magdalena Fikus, Stan Borys, Paweł Królikowski, Anna Cieślak - wyliczyła Kunikowska. Troje gości zapowiedziało nawet, że przyjdą ze swoimi dziećmi. Prof. Łukasz Turski pojawił się z wnukiem Przemysławem, Adam Maciejewski z córką Anetą, a Henryk Talar z wnukiem Antkiem.

Można też było zobaczyć wykonaną z przeznaczeniem na aukcję prace pani prezydentowej Anny Komorowskiej, Anny Dymnej, Ireny Szewińskiej oraz Jerzego Owsiaka.

Wielkie malowanie "Magia Świąt" to kolejny etap XII akcji i aukcji charytatywnej Pierwszego Programu Polskiego Radia "Choinki Jedynki 2013", który rozpoczął się w tym roku 20 października pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej. Akcja połączona jest z konkursem plastycznym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, który również ruszył 20 października.

Weź udział w konkursie Choinki Jedynki 2013. Sprawdź regulamin >>>

Starannie zabezpieczone rysunki można wysyłać do 25 listopada 2013 r. pod adres: Polskie Radio, Pierwszy Program, 00-977 Warszawa, Aleja Niepodległości 77/85, z dopiskiem "Choinki Jedynki".

Jury konkursowe w składzie: prof. Danuta Kołwzan - Nowicka (artystka malarz, grafik i pedagog), dr Katarzyna Kasia (filozof, estetyk, pedagog) i prof. Franciszek Maśluszczak (artysta malarz, pedagog) z 60 najlepszych prac wybierze 20, które trafią na licytację. Finał będzie miał miejsce na antenie radiowej Jedynki w czwartek 12 grudnia. Na aukcję wystawionych zostanie również 6 prac wykonanych przez podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz 6 autorstwa podopiecznych Stowarzyszenia Debra Polska "Kruchy Dotyk".

tj/ag

Zobacz więcej na temat: Choinki Jedynki dzieci
Komentarze1
aby dodać komentarz
szeleszczyciel2013-11-23 13:02 Zgłoś
Jaki świat magii? O co chodzi?

Czytaj także

Rekordowa licytacja Choinek Jedynki. Dziękujemy!

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2012 19:30
Od rana można było licytować prace nadesłane przez dzieci ze szkół podstawowych i młodzież z gimnazjów na konkurs w ramach akcji "Choinki Jedynki". Dzięki ogromnemu zainteresowaniu udało zebrać się rekordową kwotę ponad 36 tysięcy złotych!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Choinki Jedynki 2013. Wielkie malowanie

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2013 21:00
W niedzielnej akcji malowania obrazków pod hasłem "Magia świąt" wezmą udział znane osobistości świata kultury, sportu i życia publicznego.
rozwiń zwiń