X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ryszard Kalisz: hierarchowie Kościoła nie wiedzą czym jest gender

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2013 09:36
- To nie jest ideologia tylko metoda badania i analizowania w kategoriach aksjologicznych roli społecznej i kulturowej kobiety i mężczyzny - powiedział w "Sygnałach dnia" poseł Ryszard Kalisz
Audio
  • Ryszard Kalisz: hierarchowie Kościoła nie wiedzą czym jest gender (Jedynka/Sygnały dnia)
Ryszard Kalisz
Ryszard KaliszFoto: Wojciech Kusiński, Polskie Radio

W czwartek prof. Magdalena Środa, która reprezentuje Kongres Kobiet Polskich, ma ujawnić treść listu do papieża Franciszka. Mają się w nim znaleźć słowa, że Kongres Kobiet jest zbulwersowany i bezradny w obliczu rozpętanego przez Kościół szaleństwa nienawiści ws. gender.

Jak tłumaczył w "Sygnałach dnia" poseł Ryszard Kalisz gender jest badaniem roli kobiety w kategoriach społecznych i kulturowych np. wymuszania pozostania w domu.- Kobieta ma prawa do aktywności zawodowej. Jest też kwestia relacji między kobietą i mężczyzną pozostających w związku - powiedział Kalisz w rozmowie z Krzysztofem Grzesiowskim.

Poseł Kalisz przypomniał, że kobieta w swojej kulturowej roli była tą, która przez pierwsze miesiące i lata wychowywała dziecko. - Czy tak musi być? To może robić ojciec. Tym się zajmują genderyści - powiedział Kalisz podkreślając, że też nim się czuje.

Ryszard Kalisz o ustawie o niebezpiecznych przestępcach >>>

Na temat ideologii gender wypowiadał się niedawno abp Józef Michalik. Ocenił, że "budzi słuszny niepokój, jako że odchodzi od praw natury, promuje tzw. związki małżeńskie między osobami jednej płci." - Jestem człowiekiem spokojnym. Określę wypowiedzi hierarchów kościelnych jako brak wiedzy o tym, czym jest gender - podsumował Kalisz.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy .

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Abp Michalik przeprasza: to był lapsus językowy

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2013 23:59
Arcybiskup Józef Michalik podczas konferencji prasowej przeprosił za swoje słowa sprzed południa. - To był lapsus językowy. Zero tolerancji dla pedofilii - powiedział duchowny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publicyści o słowach abp. Michalika: "Kościół ma problem z komunikacją"

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2013 09:53
Według gości audycji "Komentatorzy" wiele zmienia się na lepsze w podejściu Kościoła do problemu pedofilii. Wciąż jednak zdarzają się tak fatalne wypowiedzi, jak wtorkowe słowa arcybiskupa Michalika, które wynikają- ich zdaniem - z niedostatecznego przygotowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czy lapsusów nie zdarza się Kościołowi zbyt dużo?"

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2013 18:54
O językowym lapsusie arcybiskupa Michalika i stanowisku Kościoła wobec problemu pedofilii rozmawiali goście audycji "Puls Trójki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Burza wokół arcybiskupa Michalika. Episkopat zabrał głos

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 16:21
Kolejna wypowiedź, kolejne kontrowersje. Rzecznik KEP ksiądz Józef Kloch znów tłumaczy słowa przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Abp Michalik: na razie krytykują i atakują jedynie biskupów

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2013 20:40
Arcybiskup Józef Michalik znów zabrał głos w sprawie pedofilii. - Mówienie, że Kościół toleruje krzywdzenie dzieci jest wielkim kłamstwem - stwierdził przewodniczący Konferencji Epuiskopatu Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Abp Michalik: uważałem i uważam pedofilię za wielkie zło

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2013 20:03
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskup Józef Michalik, podkreślił podczas wizyty w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, że zawsze stał na stanowisku, że pedofilia to wielkie zło, a dziecko należy chronić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pedofilia w Kościele. Michalik: nie chodziło o prawdę, a o zdeptanie mnie

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2013 08:10
- Wszyscy się na mnie rzucili - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Józef Michalik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gender w przedszkolu! Rodzice i poseł protestują

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2013 19:42
Unijny projekt edukacyjny w przedszkolach w Rybniku, zakładający uwzględnianie zasady gender, spowodował protest części rodziców i interwencję posła u prezydenta miasta.
rozwiń zwiń