Kolarska-Bobińska: będę rozmawiała ze środowiskiem naukowym

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2013 08:56
- Nie możemy być innowacyjni we wszystkim. Musimy skupić się na pewnych kierunkach. Tylko razem ze środowiskiem naukowym możemy dokonać tych wyborów - mówiła w Jedynce prof. Lena Kolarska-Bobińska, minister nauki i szkolnictwa wyższego.
Audio
  • Prof. Lena Kolarska-Bobińska o zadaniach Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (Sygnały dnia/Jedynka)
Prof. Lena Kolarska-Bobińska
Prof. Lena Kolarska-BobińskaFoto: Wojciech Kusiński/PR

Gość "Sygnałów dnia" z innowacyjności chce uczynić najważniejszy cel w pracach resortu, na czele którego stanęła we wtorek 3 grudnia. - Europa chce budować swoją gospodarkę na nauce i innowacjach. Polski premier też mówi, że obie te dziedziny muszą być priorytetem naszego rządu. Przesuwamy więc tę kwestię do samego centrum debaty publicznej. Mamy pieniądze europejskie i teraz szybko przygotujmy koncepcję jak je wydawać. Jednak nie dla samego wydawania, ale po to, żeby Polska była inna - podkreślała prof. Lena Kolarska-Bobińska .

Nowa minister nauki i szkolnictwa wyższego z entuzjazmem podchodzi do zadań, jakie przez najbliższe dwa lata, do czasu wyborów parlamentarnych, na nią czekają. - Nauka urasta w Polsce do roli dźwigni rozwoju. Staje się głównym nurtem rozważań i priorytetem dla polityków. To fascynujące - przekonywała.

Na grudzień prof. Lena Kolarska-Bobińska zapowiedziała pierwsze działania związane z nowelizacją ustawy prawo o szkolnictwie wyższym. Za cel stawia sobie również m.in. przeciwdziałanie skutkom niżu demograficznego na rynku uczelni wyższych poprzez tzw. long life learning (uczenie się przez całe życie).

Rozmawiał Krzysztof Grzesiowski.

pg

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zobacz co powinni zmienić nowi ministrowie Donalda Tuska

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2013 18:31
Obniżenie pozapłacowych kosztów zatrudnienia, skrócenie czasu oczekiwania na zwrot VAT do 30 dni dla wszystkich przedsiębiorców, jasne określenie odpisów za reprezentację, czy rozszerzenie ulg za innowacyjność – takich między innymi zmian, ułatwiających prowadzenie działalności gospodarczej, oczekują od zrekonstruowanego gabinetu przedsiębiorcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd już w komplecie. Nowi ministrowie zaprzysiężeni

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2013 21:07
Bronisław Komorowski powołał Rafała Trzaskowskiego na nowego ministra administracji i cyfryzacji, a Lenę Kolarską-Bobińską na nową szefową ministerstwa nauki i szkolnictwa wyższego.
rozwiń zwiń