Morawiecki, Lityński i Friszke o rocznicy stanu wojennego

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2013 13:19
W przeddzień 32. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce gośćmi "Debaty dnia" radiowej Jedynki będą Kornel Morawiecki, Jan Lityński i prof. Andrzej Friszke.
Stan wojenny w Polsce. Czołgi T-55 na ulicach
Stan wojenny w Polsce. Czołgi T-55 na ulicachFoto: J. Żołnierkiewicz/Wikipedia PD

Już w czwartek 12 grudnia odbędą się pierwsze uroczystości związane w wydarzeniami sprzed 32 lat. W bazylice Świętego Krzyża w Warszawie odbędzie się wieczornica: "Grudzień niesprawiedliwości” - w hołdzie ofiarom stanu wojennego. Natomiast tuż po północy przed domem gen. Wojciecha Jaruzelskiego na warszawskim Mokotowie - jak co roku - odbędzie się manifestacja, a w intencji ofiar stanu wojennego zapłoną znicze.

STAN WOJENNY: serwis specjalny portalu PolskieRadio.pl >>>

Również dziś o rocznicy wprowadzenia stanu wojennego będziemy mówić w radiowej Jedynce. Naszymi gośćmi będą uczestnicy tamtych wydarzeń: Kornel Morawiecki, działacz opozycji antykomunistycznej w PRL, założyciel i przewodniczący Solidarności Walczącej, były doradca Solidarności i uczestnik obrad okrągłego stołu Jan Lityński oraz historyk prof. Andrzej Friszke.

Debatę z ich udziałem po godz. 17. 00 poprowadzi Przemysław Szubartowicz.

"Popołudnie z Jedynką" od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niesiołowski: Kaczyński jest idiotą, jeśli chce sądzić chorego Jaruzelskiego

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2013 13:27
Stefan Niesiołowski powiedział na antenie Radia Zet, że w cywilizowanych krajach nie sądzi się ciężko chorych ludzi, dlatego proces generała Wojciecha Jaruzelskiego nie może być na razie kontynuowany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

32. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Apel prezydenta Komorowskiego

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2013 15:55
Bronisław Komorowski apeluje do Polaków, by w piątek wieczorem zapalili w oknach świece na znak pamięci o ofiarach stanu wojennego.
rozwiń zwiń