Święta z radiową Jedynką. Spędźmy ten czas razem

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2013 13:00
Świąteczna oferta Programu Pierwszego Polskiego Radia to nie tylko - tradycyjnie - najlepsza muzyka, ale także spotkania z muzykami i aktorami, podróże w czasie i przestrzeni, a także dźwiękowe rarytasy dla miłośników sportu, czterech kółek i reportażu.
Audio
  • Życzenia dla słuchaczy od całego zespołu radiowej Jedynki!
  • Słowo na Boże Narodzenie abp. Józefa Michalika
W święta Bożego Narodzenia radiowa Jedynka tradycyjnie towarzyszy swoim słuchaczom w trakcie ostatnich przygotowań, ubierania choinki i spotkań w gronie bliskich.
W święta Bożego Narodzenia radiowa Jedynka tradycyjnie towarzyszy swoim słuchaczom w trakcie ostatnich przygotowań, ubierania choinki i spotkań w gronie bliskich.Foto: East News/GlowImages

Najpiękniejsze kolędy i pastorałki , muzyka z filmów o Bożym Narodzeniu oraz tradycyjne melodie w wykonaniu instrumentalistów i gwiazd piosenki towarzyszą nam w dniach Wigilii i Świąt.

Pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia będzie dniem spotkań! W pierwszej i drugiej części "Świąt z radiową Jedynką" (w godz. 10.00-15.00 oraz 15.00-20.00) gościć będziemy autora tekstów piosenek, dramaturga i scenarzystę Krzysztofa Dzikowskiego, aktorkę Małgorzatę Pieczyńską i piosenkarza Andrzeja Rybińskiego, który w studiu zjawi się z gitarą. Zaprezentujemy także rozmowy Jedynkowych dziennikarzy z Wiesławem Myśliwskim, Andrzejem Poniedzielskim i Arturem Barcisiem.

'' W Drugim Dniu Świąt Bożego Narodzenia sprawdzimy (w godz. 10.00-15.00) jak Boże Narodzenie obchodzone jest w górach, na świecie i czy pracoholicy są w stanie oderwać się od zawodowych obowiązków. O 15.10 zapraszamy na specjalne wydanie audycji "Ene, due, like, fake...", której gośćmi będą dziennikarze radiowej Jedynki, a o16.10 na spotkanie z aktorem Grzegorzem Małeckim. Miłośnikom czterech kółek szczególnie polecamy wieczorną audycję "Samochody z... gwiazdką" (o godz.23.30), w której sprawdzimy jakie prezenty Polska sprawiła światowej motoryzacji i czy samochód na łyżwach to realne rozwiązanie.

W Pierwszym i Drugim Dniu Świąt przez cały dzień towarzyszyć nam będzie cykl "Bez tajemnic" , w którym o kolędach i świątecznych piosenkach opowiedzą m.in. Ewa Bem, Urszula, Witold Paszt, Krzysztof Krawczyk, Adam Nowak i Edyta Geppert . Po godz. 22.10 o Bożym Narodzeniu rozmawiać będziemy ze sportowcami, a o 17.05 i 20.10 prezentować świąteczne słuchowiska Teatru Polskiego Radia.

Świętowanie rozpoczęliśmy 24 grudnia specjalnymi wydaniami audycji "Cztery pory roku" i "Muzyczna Jedynka" oraz wieczorne spotkanie z zespołem Śląsk, który w swojej twórczości łączy wiele muzycznych tradycji. Przy Jedynkowym wigilijnym stole (w godz. 19.00-23.50) muzycy zespołu opowiadali o tradycjach bożonarodzeniowych różnych regionów Polski i świata, a także śpiewali ulubione kolędy.

W tym wyjątkowym dniu swoją premierę miała kolęda przygotowana przez dziennikarzy radiowej Jedynki!

Gościem "Sygnałów dnia" (o godz. 7.15) w dniu Wigilii był kardynał Kazimierz Nycz . O godz. 20.05 zaprosiliśmy do wysłuchania Orędzia na Boże Narodzenie abpa Józefa Michalika, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. A od północy transmitowaliśmy Pasterki z Bazyliki Archikatedralnej p.w. Świętej Rodziny w Częstochowie.

Życząc zdrowych i pogodnych Świąt w rodzinnej atmosferze zapraszamy do ich spędzenia z radiową Jedynką!

Zobacz więcej na temat: Boże Narodzenie święta

Czytaj także

Sposób na udane Święta: mniej "muszę", więcej "chcę"

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2013 07:36
Przymus, depresja, ciężka praca, rozczarowanie, sztuczny uśmiech, albo motywacja "bo tak każe tradycja" - z tym Boże Narodzenie kojarzy się osobom pytanym przez radiową Jedynkę. Co zmienić, by Święta były czymś więcej, niż tylko walką o przetrwanie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szefowa kuchni Ewa Olejniczak: spróbujmy nowych potraw przy wigilijnym stole

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2013 16:21
- Nic się nie stanie jeśli karpia zastąpi pstrąg, albo inna ryba słodkowodna. - powiedziała w radiowej Jedynce Ewa Olejniczak. Szefowa kuchni hotelu Intercontinental uważa jednak, że powinniśmy pozostać przy tradycji postnej kolacji wigilijnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaką wybrać choinkę? Rzecznik Lasów Państwowych radzi

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2013 20:45
Anna Malinowska nie ma wątpliwości, że święta Bożego Narodzenia należy spędzać przy naturalnym drzewku. - Jest ekologiczne, rosnąc pochłania tlenek węgla - tłumaczyła w radiowej Jedynce rzecznik Lasów Państwowych.
rozwiń zwiń