Weekend z gwiazdą: Ewa Bem i 19 piosenek na 40-lecie pracy

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2013 11:00
W Jedynkowym cyklu "Bez tajemnic" artystka opowie między innymi o powstaniu zespołu Bemibek, podróży do Związku Radzieckiego i bracie kompozytorze Aleksandrze Bemie.
Audio
Ewa Bem
Ewa BemFoto: PAP/Adam Warżawa

Podczas weekendowego spotkania z Ewą Bem nie zabraknie także wspomnień. Gość Zbigniewa Krajewskiego opowie o pierwszym solowym przeboju "Miłość jest jak niedziela", który jest kompozycją Wojciecha Karolaka do tekstu Marii Czubaszek oraz współpracy z Wojciechem Młynarskim.

Okaże się także co Ewę Bem fascynuje w Beatlesach i dlaczego młodzi piosenkarze szczególnie lubią wykonywać piosenkę "Gram o wszystko", autorstwa Wojciecha Młynarskiego i Jerzego Wasowskiego.

Gwiazdy bez tajemnic - Budka Suflera, Cygan, Prońko, Piaszeczny o sobie >>>

Wywiad Zbigniewa Krajewskiego z Ewą Bem prezentować będziemy 28 i 29 grudnia w cyklu radiowej Jedynki "Bez tajemnic" w kilkunastu fragmentach przez całą sobotę (co godzinę od 11.55 do 20.55) i niedzielę (od 10.55 do 20.55). Towarzyszyć nam będą piosenki w wykonaniu bohaterki cyklu.

Zobacz więcej na temat: Ewa Bem HISTORIA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Festiwal w Opolu według Ewy Bem

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2013 17:12
Ewa Bem ćwiczyła 10 dni w domu, żeby wyjść na najwyższych obcasach świata na scenę w Opolu i wyśpiewać I nagrodę dla piosenki "Żyj kolorowo". Piosenkarka wspomina opolskie festiwale, bo w tym roku opolska impreza świętuje 50-lecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Zbigniew Wodecki został Pszczółką Mają

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2013 14:00
Zbigniew Wodecki, z racji wykształcenia zawsze pozostawał w nurcie muzyki "poważniejszej". Ale największymi jego przebojami były dwa, które ocierały się o lżejszą muzę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wasowski: fenomen Starszych Panów polegał na geniuszu obu twórców

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2013 15:51
- W Kabarecie była wspaniała obsada, piosenki i teksty pisane dla konkretnych aktorów, a wszystko tak niesamowicie ze sobą zgrane. Później nie przypominam sobie tak wspaniałych maszynerii kabaretowych - mówił Grzegorz Wasowski w Jedynkowym cyklu "Bez tajemnic".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piaseczny: od spotkania z Krzysztofem Krawczykiem zacząłem pisać dobre teksty

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2013 11:00
- Napisałem dwie piosenki, które - wykonane przeze mnie - miałyby zupełnie inny wymiar. Krzysztof, jako osoba życiowo stojąca w innym miejscu, umiał świetnie przekazać ich sens - mówił w Jedynce Andrzej Piaseczny, bohater cyklu "Bez tajemnic".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Za piosenkę dla Majki Jeżowskiej środowisko muzyczne skoczyło mu do gardła

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2013 17:13
- "Od rana mam dobry humor" napisałem dla 17-letniej Majki, która później pojechała z nią do Opola. A tam zrobiła się dzika awantura - opowiadał Andrzej Kuryło, autor tekstów, bohater Jedynkowego cyklu "Bez tajemnic".
rozwiń zwiń