Przed sylwestrową zabawą nie trać czasu na gotowanie

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2013 10:44
Catering coraz modniejszy na sylwestrowych prywatkach. Panie domu doceniają korzyści płynące z zamówienia gotowych potraw. Zamiast przed sylwestrową zabawą tracić czas w kuchni, wolą podać gotowe potrawy.
Audio
  • Zamiast tracić czas w kuchni przed sylwestrowa zabawą można zmówić catering (Sygnały dnia/Jedynka)
Przed sylwestrową zabawą nie trać czasu na gotowanie
Foto: Glow Images/East News

Zdecydowana większość Polaków podobnie jak w minionych latach sylwestra spędzi w domu lub na prywatkach u znajomych. Coraz więcej osób przyjęcia nawet dla wąskiego grona osób nie będzie szykować samemu, ale skorzysta z ofert firm cateringowych.

>>> DJ na Sylwestra za free
Tomasz Okniński, menedżer jednego z siedleckich dworków podkreśla, że takie rozwiązanie to wygoda dla organizatorów sylwestrowych prywatek. Wśród zamówień dominują wykwintne, ciepłe dania. - Pracownicy firmy cateringowej dostarczają je na umówioną godzinę bezpośrednio do klienta, dzięki czemu pani domu z pomalowanymi paznokciami i w pełnym makijażu nie musi już krzątać się po kuchni, tylko podaje gotowe gorące danie - mówi Tomasz Okniński.

>>> Spędź Sylwestra z Polskim Radiem
Koszt tak zorganizowanego sylwestra w domu na sześć osób to wydatek blisko tysiąca złotych. Najdroższe są dania na gorąco, za które przeciętnie trzeba zapłacić około 30-40 złotych od osoby. Za porcję udekorowanych przystawek należy zapłacić niespełna 10 złotych. Do tego dochodzą napoje, alkohol i wędliny.
Według badań KPMG, ponad połowa Polaków spędzi tegorocznego sylwestra w domu, a 13 procent na prywatkach. Zaledwie 12 procent badanych Nowy Rok powita na balu lub na wyjeździe. Na wszystkie wydatki z tym związane przeznaczymy blisko 10 miliardów złotych.

Przygotował Tomasz Marciniuk.

(ag)

Czytaj także

Chcesz zabłysnąć w sylwestra? Pamiętaj, że....

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2013 13:10
- Hitem tegorocznego sylwestra są czarne sukienki, które łączymy z dużą ilością cekinów. Jeżeli chcemy uciec od czerni polecam akcenty w kolorach fuksji i czerwieni, które ożywią stylizację. Mocno stawiamy na akcesoria mieniące się srebrem lub złotem. We fryzurach dominuje prostota - radzi Ewa Jarzewska, rzeczniczka jednej z dużych sieci odzieżowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sylwester w Polsce Ludowej

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2013 20:00
Jak wyglądał sylwester na tzw. Ziemiach Odzyskanych w roku 1946? Czy do organizacji zabawy niezbędny był komitet balowy? Jakie orędzie przekazywali przywódcy Polski Ludowej? A jak wyglądał sylwester w Polskim Radiu?
rozwiń zwiń