Janusz Weiss szuka pamiątek po Koperniku

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2014 22:00
W "Lecie z radiem" słuchacz usłyszał o Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku. Wiele cennych pamiątek zostało z niego skradzionych przez Szwedów w czasie potopu szwedzkiego.
Audio
  • Janusz Weiss poszuka pamiątek po Mikołaju Koperniku
Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem. Obraz Jana Matejki
Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem. Obraz Jana MatejkiFoto: Wikipedia/PD-Art

Słuchacz chce się dowiedzieć, czy rząd polski zwrócił się o zwrot pamiątek i rękopisów zagrabionych we Fromborku. A jeżeli tak, to z jaki skutkiem.

Janusz Weiss sprawdza. Wcześniejsze audycje >>>

Audycja "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" towarzyszy słuchaczom Jedynki przez cały tydzień od poniedziałku do piątku. O godz. 8.40 Janusz Weiss przedstawia temat, którym tego dnia będzie się zajmował, o godz. 12.50 oraz 14.10 relacjonuje postępy poszukiwań, a w głównym wydaniu audycji o godz. 16.30 podsumowuje całodzienne działania, rozmawia z ekspertami i przedstawia wnioski.

Z pytaniami do redaktora Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55 . Można też pisać na adres: weiss@polskieradio.pl.

Czytaj także

Sprzedawca ma prawo nie przyjąć zwrotu towaru

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2014 13:20
Jak poprawnie złożyć reklamację wadliwego towaru? O jakich terminach należy pamiętać? Sprawdzał to Janusz Weiss.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Droga na naszej działce. Co można zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2014 19:53
Słuchaczka radiowej Jedynki zapytała jak długo w planie zagospodarowania przestrzennego może być planowana droga i czy uda się jej uwolnić własną działkę pod Świeciem z takiego zobowiązania?
rozwiń zwiń