Jak znaleźć wymarzoną pracę? Pomoże Biuro Karier

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2014 11:00
"Programiści, informatycy - pilnie poszukiwani!" - takie ogłoszenia można znaleźć na stronach internetowych Biura Karier polskich uczelni technicznych. Biura pośredniczą w kierowaniu na staże i praktyki. W przypadku absolwentów pomagają znaleźć stałą pracę.
Audio
  • Jak znaleźć wymarzoną pracę? Pomoże Biuro Karier (Sygnały dnia/Jedynka)
Jak znaleźć wymarzoną pracę? Pomoże Biuro Karier
Foto: Glow Images/East News

To właśnie z Biurem Karier w pierwszej kolejności kontaktuje się pracodawca, który chciałby nawiązać współpracę z uczelnią. Ich funkcjonowanie jest  możliwe dzięki dotacjom unijnym. Przykładem jest Politechnika Warszawska, która od 2010 roku prowadzi m.in. specjalną stronę internetową, gdzie pracodawcy zamieszczają konkretne oferty pracy, a studenci zostawiają CV.

Przez uczelniane Biuro Karier zatrudnienie znalazł Tadeusz Tenderenda. Absolwent Politechniki Warszawskiej pracuje w firmie zajmującej się m.in. ulepszaniem światłowodów.

Studia, praca, przemysł i konkurencyjność z radiową Jedynką >>>

- Była to już druga interesująca praca, którą znalazłem przez Biuro Karier. Taką pracę jaką tutaj wykonuję trudno znaleźć, gdyż nie ma tego typu firm, które z jednej strony są ściśle skupione na badaniach naukowych, z drugiej strony natomiast są powiązane z uniwersytetami - wyjaśnił Tenderenda.

Tomasz Niesiołowski, prezes firmy, współpracę z Politechniką Warszawską rozpoczął w 2011 roku. - To jest współpraca z pracownikami, z kadrą profesorską, ale także bardzo potrzebni nam są fachowcy, młodzi ludzie, którzy uczą się fotoniki. Wtedy potrafią wykorzystać to w badaniach, które prowadzimy dla przemysłu - wyjaśnił Niesiołowski. - W tym momencie zatrudniamy 31 osób, z czego około połowa to studenci - dodał.

Aneta Tyczyńska z Biura Karier Politechniki Warszawskiej tłumaczyła w radiowej Jedynce, że każda współpraca pracodawcy z Biurem Karier rozpoczyna się od przygody z portalem internetowym. - Portal powstał dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Na portalu mamy zarejestrowanych ponad 1500 osób. Są to studenci i absolwenci Politechniki Warszawskiej, którzy potencjalnie są kandydatami do pracy, czyli zamieszczając CV, zapewniają, że są gotowi podjąć zatrudnienie - tłumaczyła Tyczyńska.

Materiał Ewy Chyry.

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

mr

Zobacz więcej na temat: praca pracownik zatrudnienie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rząd nie jest zainteresowany zatrudnianiem stażystów

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2014 08:47
Z sondy "Dziennik Gazety Prawnej" wynika, że szefowie jednostek administracji centralnej przyjmują najwyżej kilku bezrobotnych absolwentów w ciągu całego roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Umowy śmieciowe. Na co trzeba uważać?

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2014 15:43
Bardzo wiele osób nie ma wyjścia. Albo przyjmuje warunki pracodawcy i decyduje się na podjęcie praca w ramach tzw. umowy śmieciowej, albo nie pracuje w ogóle.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Program Inteligentny Rozwój wspólną szansą dla uczelni i przedsiębiorstw

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2014 21:21
- Pieniądze trafią przede wszystkim do przedsiębiorstw i to one będą głównymi rozstrzygającymi, z którymi jednostkami badawczymi współpracować, żeby rozwijać swoje technologie – mówił w Jedynce Leszek Grabarczyk z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
rozwiń zwiń