Być bliźniakiem jak Paweł i Łukasz Golcowie

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2014 09:22
Bliźnięta jednakowe (monozygotyczne) przychodzą na świat raz na 300 porodów. Między takim rodzeństwem istnieje niezwykle silna więź emocjonalna, której mechanizmy od dawna zgłębiają specjaliści.
Audio
  • Na audycję "Problem z głowy" zaprasza Katarzyna Kobylecka
Paweł i Łukasz Golec
Paweł i Łukasz GolecFoto: W. Kusiński/PR

Bliźnięta jednakowe mają ten sam kod genetyczny, wyglądają tak samo, ale upodobania, zainteresowania i zdolności mogą mieć odmienne. Co o tym decyduje? Czy różnice między bliźniętami pogłębiają się wraz z upływem lat?

Z Jedynką zdrowiej - słuchaj na moje.polskieradio.pl >>>

W audycji "Problem z głowy" o blaskach i cieniach bliźniaczego życia będzie mówić Zuzanna Toeplitz z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Różnice na poziomie genetycznym wyjaśni prof. Magdalena Fikus, a swoimi refleksjami na temat relacji braterskiej z bratem bliźniakiem podzieli się Paweł Golec z zespołu "Golec uOrkiestra".

Na audycję "Problem z głowy" w piątek po godz. 21.00 zaprasza Katarzyna Kobylecka.

tj

Czytaj także

"Coming out" dziecka to odwaga, ale także zaufanie do rodziców

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2014 16:06
Jak rodzice mają się oswoić z informacją o homoseksualności dzieci? Psychoterapeuci Agata Loewe i Daniel Bąk uważają, że powinni zrozumieć swoje dzieci. - To jedyny sposób, żeby zachować kontakt z własnym dzieckiem. Dziecko jest takie, jakie jest - mówią w audycji "Problem z głowy”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matka i córka: trudna miłość, z którą trzeba żyć

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2014 05:49
Czasami im jesteśmy z kimś bliżej, tym więcej przeszkód na drodze do porozumienia. W temacie trudnych relacji matek i córek jest wciąż wiele niedopowiedzeń i niejasności.
rozwiń zwiń