Margarethe von Trotta o filmie "Hannah Arendt"

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2014 15:05
Zapraszamy na rozmowę z niemiecką artystka, uznawana za jedną z najważniejszych feministycznych twórczyń kina europejskiego.
Kadr z filmu Hannah Arendt, w rolę tytułową wcieliła się Barbara Sukowa
Kadr z filmu "Hannah Arendt", w rolę tytułową wcieliła się Barbara SukowaFoto: mat.prasowe

Najnowszy film Margarethe von Trotta  pt. "Hannah Arendt" wszedł na ekrany polskich kin w piątek.

Jest biograficzną opowieścią o Hannah Arendt, teoretyk polityki i filozof, która zdawała reportaże z procesu byłego nazisty Adolfa Eichmanna. Praca nad nimi doprowadziła ją do sformułowania słynnej tezy o "banalności zła".

Na rozmowę z reżyserką filmu Margarethe von Trotta, o jej najnowszym filmie, ale też o jej aktorstwie i pracy reżysera-kobiety zaprasza we wtorek po godz. 13.00 Joanna Sławińska.

tj

Czytaj także

Emmanuelle Seigner: "Wenus w futrze" nawiązuje do kilku filmów Polańskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2013 15:15
- Pojawia się motyw noża (film "Dziecko Rosemary"), kobieta robi mężczyźnie makijaż (film "Matnia") oraz mężczyzna przebiera się za kobietę (film "Lokator") - powiedziała w rozmowie ze Joanną Sławińską aktorka Emmanuelle Seigner o najnowszym filmie Romana Polańskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Więckiewicz o roli "Pod Mocnym Aniołem": pozbyłem się granic i bezpieczników

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2014 19:22
Odtwórca głównej roli w najnowszym filmie Wojtka Smarzowskiego podkreśla, że musiał bezwarunkowo zawierzyć reżyserowi. - Nie miałem żadnej asekuracji, pozbyłem się wszelkich bezpieczników, które aktorzy zwykle mają, by czegoś nie pokazać lub zrobić. Zupełnie się otworzyłem - powiedział Robert Więckiewicz w Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcel Sabat: cały żyłem tym filmem, myślałem tylko o roli "Zośki"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2014 15:30
- Mieliśmy bardzo intensywny, miesięczny okres prób. Wraz z reżyserem przeszliśmy przez cały scenariusz. Dostaliśmy do przeczytania wiele lektur i kilka filmów do obejrzenia - mówił w radiowej Jedynce odtwórca roli "Zośki" w filmie "Kamienie na szaniec" Roberta Glińskiego.
rozwiń zwiń