X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ambasador Izraela: Polska jest dla nas bardzo ważna

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2014 18:40
- Mamy dobre relacje polityczne, ekonomiczne czy wojskowe, ale relacje z Polską mają też sens historyczny - powiedział w radiowej Jedynce ambasador Izraela w Polsce Zvi Rav-Ner.
Audio
  • Tzvi Rav-Nerem, ambasador Izraela w Polsce: jestem dumny, że poznałem Jana Karskiego (Jedynka/Więcej świata)
Ambasador Izraela w Polsce Zvi Rav-Ner
Ambasador Izraela w Polsce Zvi Rav-NerFoto: Piotr Drabik/Wikipedia

Ambasador tłumaczył, że Żydzi mieszkali w Polsce od 900 lat. - Przez setki lat istniało tutaj nasze największe zgromadzenie na świecie. Nasza kultura i polityka tu się narodziły. Polska jest dla nas bardzo ważna - podkreślił.

Zvi Rav-Ner przyznał też q rozmowie z Jarosławem Kociszewskim, że jest dumny z faktu, iż udało mu się poznać Jana Karskiego. - Polaka, który starał się zatrzymać najgorsze ludobójstwo w historii świata - przypomniał ambasador.

Zobacz serwis specjalny II wojna światowa >>>

Gość audycji "Więcej świata” mówił także o stosunkach Izraela z Unią Europejską. Zvi Rav-Nerem przyznał, że są one partnerskie, jednak czasem brakuje obustronnego zrozumienia. - Słuchamy co nam się mówi, ale od pewnego czasu wydaje się, że wygodnie jest dla Brukseli stale wymagać więcej od Izraela - powiedział.

Na terenie Muzeum Auschwitz-Birkenau rozpoczęły się uroczystości upamiętniające 69. rocznicę wyzwolenia obozu. Po raz pierwszy w obchodach uczestniczy tak liczna delegacja izraelskiego Knesetu.

Obóz Auschwitz-Birkenau został wyzwolony przez żołnierzy radzieckich. Do momentu wyzwolenia, niemieccy naziści zamordowali tam ponad milion osób, głównie Żydów, a także Polaków, Romów i radzieckich jeńców wojennych. Niemcy założyli obóz Auschwitz w 1940 roku. 27 stycznia - w dniu jego wyzwolenia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Rozmawiał Jarosław Kociszewski.
"Więcej świata" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku o godz. 18.15

to

''

Komentarze1
aby dodać komentarz
sanator2014-01-28 18:04 Zgłoś
Polsko języczne media,od ponad 20 lat są dla Polaków puszką Pandory,w wmawianiu rodakom że są mordercamy żydów,złodziejamy i pijakami.Te wrogie polakom opinie są kolportowane do mediów swiatowych,skutkiem tego opinia światowa jest skołowana ,zwykli ludzie nie wiedzą kto mordował żydów,polacy czy Niemcy hitlerowskie..Stąd w obiegowych opiniach dotyczących eksterminacji żydów,mówi się o polskich obozach zagłady.Żydzi jako naród do dnia dzisiejszego nie potrafili na forach światowych,zaprotestować,szczególnie do swoich ziomków,aby zaprzestać takich niegodziwych praktyk.Ambasador Izraela mówi,że ralacje polsko-żydowskie są dobre z wyjątkiem relacji historycznych,innymi słowy ,państwo Izrael popiera wrogie polakom opinie.Dlaczego polscy politycy,dziennikarze i historycy,chowają głowę w piasek,i nie potrafią skomentować ,nieprzyjaznych polakom wypowiedzi?

Czytaj także

Bronisław Komorowski: Jan Karski to sumienie świata

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2014 20:23
W siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli odbyła się konferencja o spuściźnie Jana Karskiego, polskiego emisariusza, który podczas II wojny światowej próbował poinformować świat o Holokauście.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fenomen ratowania Żydów w Polsce: choć nie kochali, pomagali

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2014 06:05
Stosunki polsko-żydowskie nigdy nie były proste czy bezbolesne. Z obu stron jest wiele świadectw, które poruszają najbardziej wrażliwe struny serc. Zarówno ze względu na ich piękno, jak i okrucieństwo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

69. rocznica wyzwolenia Auschwitz. Największa w historii delegacja Knesetu

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2014 09:33
Pamięć ofiar Auschwitz zostanie uczczona podczas dzisiejszych obchodów 69. rocznicy wyzwolenia tego niemieckiego obozu. W ceremonii w byłym Auschwitz II-Birkenau wezmą udział byli więźniowie i ocaleni z Zagłady Żydzi, politycy oraz duchowni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy portal IPN: wszystko o niemieckich obozach zagłady

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2014 12:02
"Nie było polskich obozów koncentracyjnych i zagłady podczas II wojny światowej, były obozy niemieckie" - przypominaniu tej prawdy służy portal edukacyjny IPN "Truth about Camps”.
rozwiń zwiń