Podsumowanie wyprawy "Szpik na szczyt" w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2014 06:00
15 stycznia pod patronatem radiowej Jedynki wyruszyła pierwsza w historii Kilimandżaro wyprawa, w której udział wzięły osoby po przeszczepie szpiku, dawcy oraz grupa polskich lekarzy transplantologów. W czwartek 30 stycznia podsumujemy akcję na antenie Jedynki.
Uczestnicy wyprawy Szpik na szczyt na Kilimandżaro
Uczestnicy wyprawy "Szpik na szczyt" na KilimandżaroFoto: Tomasz Kobielski/www.adventure24.pl

Wyprawę zorganizowała Fundacja Przeciwko Leukemii według pomysłu wybitnej himalaistki Anny Czerwińskiej, która jest również dawczynią szpiku kostnego.

Aby zwrócić uwagę na problemy osób chorych na białaczkę oraz przekonać ludzi po przeszczepie, że mogą normalnie funkcjonować, klikudziesięcioosobowa grupa 21 stycznia 2014 roku zdobyła najwyższy szczytu Afryki (5 895 m n.p.m.).
Wyprawa "Szpik na szczyt". Dach Afryki zdobyty >>>
Jak przebiegała cała ekspedycja? Co przeżywali jej uczestnicy w drodze i zdobywając szczyt? Pierwszą tego typu wyprawę na antenie radiowej Jedynki podsumują Anna Czerwińska, szef wyprawy Tomasz Kobielski oraz Nina Karczmarewicz, dziennikarka radiowej Jedynki, która wzięła udział w tym przedsięwzięciu.

Wyprawa "Szpik na szczyt" - relacje uczestników po zdobyciu szczytu >>>

Na specjalne wydanie "Czterech pór roku" zapraszamy w czwartek 30 stycznia w godz. 9.00 - 12.00.

Zobacz więcej na temat: Afryka Kilimandżaro nowotwory
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Szpik na Szczyt" - pierwsza taka wyprawa na Kilimandżaro

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2014 07:00
15 stycznia wyruszyła pierwsza w historii Kilimandżaro wyprawa, w której wezmą udział osoby po przeszczepie szpiku, dawcy oraz grupa polskich lekarzy transplantologów. Radiowa Jedynka patronuje temu niezwykłemu przedsięwzięciu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciechowska: wyprawa "Szpik na Szczyt" to ewenement na skalę świata

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2014 15:48
- Choć ci ludzie przeszli tak trudną drogę, zdobyli znacznie większą górę niż Kilimandżaro, to wciąż mają siłę podjąć się takiego wyzwania. Bardzo trzymam za nich kciuki - mówiła w radiowej Jedynce redaktor naczelna "National Geographic", który razem z Pierwszym Programem Polskiego Radia patronuje akcji "Szpik na Szczyt".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyprawa "Szpik na Szczyt" już na wysokości 3 600 metrów!

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2014 19:34
- Zostało nam około 200 metrów do drugiej bazy. To mniej więcej godzina-dwie marszu - mówiła w "Czterech porach roku" Nina Karczmarewicz, dziennikarka radiowej Jedynki i uczestniczka wyprawy "Szpik na Szczyt".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyprawa "Szpik na Szczyt" na ostatniej (i najtrudniejszej) prostej

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2014 13:22
- Dziś wyruszyliśmy z obozu Karanga, który jest położony na wysokości 3 930 metrów. Grupa jest zwarta, idzie się dobrze. Przed nami atak szczytowy - mówiła w "Czterech porach roku" Nina Karczmarewicz, dziennikarka radiowej Jedynki i uczestniczka wyprawy "Szpik na Szczyt".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dach Afryki zdobyty. Uczestnicy wyprawy "Szpik na szczyt" weszli na Kilimandżaro

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2014 11:13
W wyjątkowej ekspedycji brały udział osoby, które wygrały z białaczką, dawcy szpiku, lekarze oraz wolontariusze. Zorganizowała ją Fundacja Przeciwko Leukemii, a radiowa Jedynka jest jej medialnym patronem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyprawa "Szpik na szczyt". Szczęście, wzruszenie i łzy

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2014 13:09
W rozmowie z dziennikarką radiowej Jedynki Niną Karczmarewicz zdobywcy Kilimandżaro nie ukrywali emocji, które towarzyszyły im podczas ataku dachu Afryki.
rozwiń zwiń