Bez niego nie byłoby romantycznych lat 80-tych

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2014 16:18
W 'Przebojach Przyjaciół Radiowej Jedynki" będzie Paweł Stasiak, który - choć trudno w to uwierzyć - ma estradzie występuje już 30 lat. To wokalista, bez którego nie byłoby romantycznych polskich lat osiemdziesiątych..
Audio
  • Zbigniew Krajewski zaprasza do słuchania Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki
Paweł Stasiak
Paweł StasiakFoto: Wikipedia CC 3.0/Margoz

Paweł Stasiak koncertował z Howardem Jonesem i przyjmował wyznanie miłości od Agnieszki Chylińskiej. W 1986 roku został wokalistą zespołu Papa Dance, w którym wcześniej śpiewał w chórkach.
Śpiewał w zespole Papa Dance. Po rozpadzie grupy rozpoczął samodzielną karierę muzyczną pod pseudonimem Mr. Dance. Nagrał płyty: "Mr. Dance", za którą w 1992 r. otrzymał "Złotą płytę", "Pozdrowienia dla Papa Dance" oraz "Życzenia". Występował także z "Dyskoteką Pana Jacka". W 1996 roku przerwał działalność na scenie muzycznej.
Po reaktywacji grupy w 2003 roku, ponownie został jej wokalistą. Zespół zmienił jednak nazwę z Papa Dance na Papa D. W "Przebojach Przyjaciół Radiowej Jedynki zaproponuje wspólne słuchanie ulubionych piosenek.

Zaproszenie przyjęli też: Robert Sankowski, ekspert muzyczny "Gazety Wyborczej" i Marek Wałkuski, nasz waszyngtoński korespondent. Do tego Państwa przebojowe propozycje.

Do słuchania "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" w sobotę 1 lutego zaprasza Zbigniew Krajewski.

Głosujemy na stronie www.polskieradio.pl/PPR1. Propozycje do listy można zgłaszać też sms-owo pod numer 71151, poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

''

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Czytaj także

Piotr Rubik nie potrafi mówić o muzyce

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2013 21:52
Słynny kompozytor wyznał, że nie lubi mówić o muzyce. I nawet nie potrafi. - Jako kompozytor mam tę przewagę, że mogę powiedzieć o wiele więcej nutami, tworząc niż wypowiadając słowa - mówi w "Przebojach Przyjaciół Radiowej Jedynki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hanna Banaszak: uwielbiam "W moim magicznym domu", ale w wykonaniu innych

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2013 23:50
- Odkąd pierwszy raz wykonałam tą piosenkę minęło ponad 30 lat. Dla mnie jest ona emocjonalnie przedawniona - mówiła w Jedynce Hanna Banaszak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aga Zaryan i Ella Fitzgerald śpiewają "Old Macdonald had a farm"...

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2014 22:08
Quentin Tarantino, Nina Simone i Abbey Lincoln, a także Ella Fitzgerald to twórcy, których działalność inspiruje wokalistkę jazzową. Swoimi fascynacjami Aga Zaryan podzieliła się ze słuchaczami Jedynki.
rozwiń zwiń