X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Weekend z gwiazdą: Ray Manzarek bez tajemnic

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2014 16:44
Z Jimem Morrisonem założył The Doors, ale współpracował też z innymi muzykami i wydawał albumy solowe. Był pianistą, producentem, reżyserem. Ray Manzarek 12 lutego obchodziłby 75. urodziny - z okazji tej rocznicy zapraszamy do słuchania archiwalnych wywiadów oraz muzyki bohatera cyklu "Bez tajemnic".
Ray Manzarek
Ray ManzarekFoto: PAP/CTK Photo/Vit Simanek

Zapraszamy na weekend z Rayem Manzarkiem! W cyklu "Bez tajemnic" zaprezentujemy dwa archiwalne wywiady z klawiszowcem The Doors.

Muzyk opowiadał w nich między innymi o polskim pochodzeniu, mieszkaniu w Kalifornii, o spotkaniu Jima Morrisona - jego charyzmie, przyjaźni, śmierci, o sukcesie zespołu. Usłyszymy także, jak Ray Manzarek opowiada o polskich korzeniach, studiach filmowych w Chicago, o Fryderyku Chopinie, filozofii życia i ulubionych filmach.

W sobotę, 8 lutego we fragmentach (co godzinę od 11.55 do 20.55) wyemitujemy rozmowę Marii Szabłowskiej z muzykiem. W niedzielę, również we fragmentach (od 10.55 do 20.55) posłuchać można będzie można wywiad Romana Rogowieckiego.

Gwiazdy bez tajemnic: Drupi, Lipnicka, Bajm, Budka Suflera, Cygan o sobie >>>

Ray Manzarek grał i śpiewał w zespołach: Rick and the Ravens, The White Trash Quintet, Nite City.

Stworzył muzykę do wierszy amerykańskiego poety Michaela McClure’a, reżyserował filmy, produkował albumy, wydał powieść "The Poet in Exile" oraz wspomnienia z czasu działalności The Doors.

Od września 2002 wraz z Robbym Kriegerem i kilkoma innymi muzykami Ray Manzarek tworzył zespół The Doors of the 21st Century.
W 2012 roku wystąpił na 6. Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty, któremu patronuje radiowa Jedynka.

Ray Manzarek zmarł w wieku 74 lat, 20 maja 2013 roku.

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

(asz/mm)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA The Doors
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tajemnica sukcesu The Doors tkwi w... Polsce

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2012 16:50
Wspaniały głos odziedziczył po matce, która pochodziła z Polski. Zresztą wśród krewnych Raya Manzarka znacznie więcej jest Polaków. O kulisach kariery legendarnego zespołu The Doors muzyk opowiadział w rozmowie z Marią Szabłowską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Próbuję zagrać to, że śpiewam"

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2013 21:34
Jeden z ulubionych aktorów Wojtka Smarzowskiego, reżyser teatralny i filmowy oraz wokalista zespołu Dr Misio. O wszystkich swych wcieleniach Arkadiusz Jakubik opowiadał w "Przebojach Przyjaciół Radiowej Jedynki".
rozwiń zwiń