X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mariusz Wilk ujarzmia północ Rosji

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2014 10:00
Zapraszamy na rozmowę z pisarzem Mariuszem Wilkiem, którego czwarty (prawdopodobnie ostatni) tom cyklu "Dziennik północny", zatytułowany "Dom włóczęgi", pojawi się w księgarniach za parę dni.
Audio
Fragment okładki opowieści-dziennika Mariusza Wilka  Dom włóczęgi
Fragment okładki opowieści-dziennika Mariusza Wilka "Dom włóczęgi" Foto: mat. promocyjne

Mariusz Wilk (ur.1955) od ponad dwudziestu lat mieszka na północy Rosji, z dala od cywilizacji. Swoje przeżycia zawarł w książkach: Wilczy notes (1998), Wołoka (2005), Dom nad Oniego (2006) i Tropami rena (2007). W tej ostatniej książce śledził tajemniczy lud Saamów, zamieszkujących, między innymi, Półwysep Kolski.

Spotkanie z mistrzem na moje.polskieradio.pl >>>

W 2009 roku przyszło na świat pierwsze dziecko pisarza, córka Marta Matylda. Późne ojcostwo znacząco wpłynęło na pisarstwo Mariusza Wilka. W książce "Lotem gęsi" pisarz opowiada o wyprawie na kanadyjski półwysep Labrador i o tym, jak jego życie wywróciło się do góry nogami po narodzinach córki Martuszy.

W roku 2006 Mariusz Wilk został uhonorowany Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Na rozmowę z Mariuszem Wilkiem w audycji z cyklu "Spotkanie z mistrzem" w niedzielę 9 lutego o godz. 22.10 zaprasza Magda Mikołajczuk.

(ag)

Zobacz więcej na temat: literatura Mariusz Wilk
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mariusz Wilk: Bałem się śniegu, gdy urodziła się córka

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2012 13:10
Rozmowa z autorem "Dziennika północnego": o rosyjskich zamieciach, o "Kulturze" paryskiej, o włóczęgostwie jako byciu w drodze, wzbijaniu się na wysokość i o odnajdywaniu własnego rytmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wilcza tropa

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2012 19:13
Rozmowa z Mariuszem Wilkiem, autorem książki "Lotem gęsi" o tej książce, jak również o książkach pisanych i jeszcze nie napisanych.
rozwiń zwiń