X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zdrada, zamach i podróż czasoprzestrzenna

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2014 17:10
Słuchowisko "Tunel" jest adaptacją niepublikowanego jeszcze opowiadania Zbigniewa Wojnarowskiego pod tytułem "Pióra".
Katarzyna Dąbrowska i Leon Charewicz w studiu Teatru Polskiego Radia
Katarzyna Dąbrowska i Leon Charewicz w studiu Teatru Polskiego Radia Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Bohater opowiadania - Dziewulski (Leon Charewicz), urzędnik sądowy z małego miasteczka podejrzewa żonę o zdradę. Aby mieć absolutną pewność wynajmuje mieszkanie, którego okna wychodzą wprost na jego dom. Pragnąc przyłapać ją na "gorącym uczynku" cierpliwe obserwuje dom i każdy krok małżonki. Podejrzewa wielu mężczyzn, z czasem jego uwaga koncentruje się na poprzednim lokatorze mieszkania – pośle na sejm Janie Zbierskim, pobitym dotkliwie przez grupę oficerów za krytykę Piłsudskiego i rządów sanacyjnych.

Sytuacja komplikuje się, gdy przez kanał wentylacyjny udaje się Dziewulskiemu podsłuchać rozmowę spiskowców planujących zabicie Tadeusza Boya-Żeleńskiego. Dowiaduje się, że przebywający w miasteczku okultysta profesor Zabiegło (Andrzej Blumenfeld), zamierza otworzyć kanał czasoprzestrzenny, by ułatwić spiskowcom dokonanie zamachu. Otwarcie tego kanału sprawia, że Dziewulski przenika w zupełnie nową rzeczywistość wypełnioną postaciami i autorami literatury dwudziestolecia międzywojennego. Podróżując owym kanałem jest świadkiem ich tragicznych losów i poznaje gorzką prawdę o samym sobie.

Na słuchowisko "Tunel" zapraszamy w niedzielę 9 lutego o godz. 17.10.

Autor: Zbigniew Wojnarowski. Adaptator i reżyser: Jan Warenycia. Realizator: Paweł Szaliński. Opracowanie muzyczne: Tomasz Obertyn.

Obsada: Leon Charewicz (Dziewulski), Henryk Talar (Głos), Katarzyna Dąbrowska (Persy/Telefonistka), Krzysztof Wakuliński (Andrzej Dowmund), Andrzej Blumenfeld (Mówca/Prof. Zabiełło), Jan Prochyra (Rabski), Stanisław Brudny (Profesor Wilczur/Portier w szpitalu), Tomasz Marzecki (Spiskowiec/Urzędnik w magistracie), Andrzej Mastalerz (Młody/Uczestnik wykładu)

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dwa Teatry i Henryk Talar: uczestniczyłem w nabożnym misterium

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 12:04
- Warto być aktorem dla takich spotkań, jak w przypadku "Proroka Ilji", bo wtedy mówi się w jakiejś sprawie i w czyimś imieniu - mówił Henryk Talar podczas Festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2013".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aktorzy na Pikniku Naukowym 2013: nie ma jak radio

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2013 19:32
Na 17. Pikniku Naukowym można było spotkać wielu znakomitych przedstawicieli Teatru Polskiego Radia. Podczas gdy na antenie Jedynki prezentowano słuchowisko "Ludzie przy rzece", na Stadionie Narodowym trwało spotkanie z jego twórcami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Choinki Jedynki 2013 w Zamościu. Rekord pobity!

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2013 12:00
W środę 4 grudnia licytowaliśmy prace Elżbiety Romanowskiej, Henryka Talara i jego wnuka Antka, Jerzego Owsiaka oraz Michała Kleibera i Teresy Sukniewicz-Kleiber. Podczas trzeciej licytacji zebraliśmy największą, jak dotąd, kwotę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Dąbrowska: zależy mi, by każda piosenka była małą formą

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2014 19:28
- Wydanie pierwszej debiutanckiej płyty nie jest proste, ale udało się i mam nadzieję, że już w maju będą Państwo mieli ten krążek w swoich dłoniach - tak o płycie z piosenkami Agnieszki Osieckiej i twórczości scenicznej opowiadała Katarzyna Dąbrowska w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń