W Fińskiej na Józefińskiej za kawę się nie płaci

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2014 13:34
Ten nietypowy lokalik po sklepie meblowym na Starym Podgórzu w Krakowie odkrywa Wojciech Markiewicz w reportażu "Kawa za jeden uśmiech…”.
W Fińskiej na Józefińskiej za kawę się nie płaci
Foto: Glow Images/East News

Reportaże w radiowej Jedynce >>>

Cafe Fińska to prawdopodobnie pierwsza bezgotówkowa kawiarnia w Polsce. Środkiem płatniczym nie są w niej pieniądze, ale to, co dany gość ma ochotę przekazać w zamian. Może to być przysłowiowy uśmiech, lekcja języka angielskiego, koncert, wiersz na obrusie.

Zgodnie z pomysłem warszawskiego plastyka i psychologa Michała Mioduszewskiego w Fińskiej ekonomista, etnograf, anglista, inżynier, studentka grafiki, inżynier "budowlaniec”, inżynier "metalowiec” pomagają innym żyć ciekawie w przestrzeni miasta i spotkać się naprawdę.

Na reportaż Wojciecha Markiewicza pt. "Kawa za jeden uśmiech…" zapraszamy w środę 12 lutego po godz. 21.00

tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W Krakowie odkryli trudną przeszłość, żeby mieć wspólną przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2013 08:00
Jego dziadek mieszkał w czasie wojny w Krakowie - był esesmanem. Jej dziadek - krakowianin - zginął w transporcie do Auschwitz. W ich rodzinach nie mówiło się o tamtych czasach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kazimierz Wiśniak znalazł w Polsce swoją Prowansję

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2013 12:00
Życie Kazimierza Wiśniaka - znanego scenografa, grafika i malarza, współzałożyciela Piwnicy pod Baranami - toczyło się między słynnymi teatralnymi realizacjami z Konradem Swinarskim i Henrykiem Tomaszewskim, a ciekawymi okolicami, gdzie mieszkał, myślał i odpoczywał.
rozwiń zwiń