Soczi 2014: Mazurek Dąbrowskiego dla Stocha i Bródki

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2014 18:17
Kamil Stoch oraz Zbigniew Bródka odebrali w niedzielę wieczorem złote medale olimpijski zdobyte na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Zawierały fragment meteorytu, który spadł w okolicach Czelabińska przed rokiem.
  • Tomasz Zimoch (PR1) komentuje złoty skok Kamila Stocha na dużej skoczni
  • Tomasz Zimoch (PR1) komentuje ceremonię medalową z udziałem Kamila Stocha
  • Cezary Gurjew (PR1) komentuje ceremonię medalową z udziałem Zbigniewa Bródki
  • Cezary Gurjew (PR1) komentuje złoty bieg Zbigniewa Bródki w biegu na 1500 metrów łyżwiarzy szybkich
Kamil Stoch ze złotymi medalami wywalczonymi na średniej i dużej skoczni Igrzysk Olimpijskich w Soczi Foto: PAP/Grzegorz Momot

Relacja na żywo z 9. dnia igrzysk >>>

Stochowi krążek wręczyła przedstawicielka Filipin w Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim Mikaela Cojuangco-Jaworski, złota medalistka Igrzysk Azjatyckich w 2002 roku w jeździectwie. Obok Stocha, który wchodząc na najwyższy stopień wzniósł ręce do góry, na podium stanęli Japończyk Noriaki Kasai i Słoweniec Peter Prevc. Podczas ceremonii padał deszcz.

Ojciec Kamila Stocha: nawet nie marzyliśmy o takim sukcesie >>>

Stoch wywalczył w igrzyskach w Soczi dwa złote medale. Wcześniej triumfował w konkursie na normalnej skoczni. W poniedziałek stanie przed szansą zdobycia trzeciego trofeum - w konkursie drużynowym.

Złote medale Polaków w Soczi komentuje Tomasz Zimoch>>>

Zbigniew
Zbigniew Brodka ze złotym medalem Igrzysk Olimpijskich w Soczi

Kilkanaście minut po Kamilu Stochu, złoty medal olimpijski odebrał Zbigniew Bródka, zwycięzca wyścigu łyżwiarskiego na dystansie 1500 metrów. Krążek wręczył mu prezydent Międzynarodowej Federacji Łyżwiarskiej Włoch Ottavio Cinquanta.Obok Bródki, na podium stanął Holender Koen Verweij, który przegrał z Polakiem o trzy tysięczne sekundy, oraz Kanadyjczyk Denny Morrison.

Oprócz Bródki i Stocha złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi zdobyła też Justyna Kowalczyk.

Medale w Soczi wręcza się następnego dnia, a tuż po zakończeniu rywalizacji czołowa trójka jest nagradzana kwiatami.

man/tj

Tylko cztery finałowe konkurencje rozegrano w niedzielę na igrzyskach w Soczi. Wydarzeniem dla polskiej ekipy, oprócz dobrego występu łyżwiarki Katarzyny Bachledy-Curuś na 1500 metrów, była dekoracja sobotnich mistrzów - Kamila Stocha i Zbigniewa Bródki.

Holenderki zdominowały rywalizację w biegu na 1500 m łyżwiarek szybkich igrzysk olimpijskich w Soczi. Złoty medal zdobyła Jorien Ter Mors. Srebrny przypadł Ireen Wuest, a brązowy Lotte Van Beek.

Maciej Kot wylądował na 129 m i był ósmy na trzecim, ostatnim niedzielnym treningu na dużej skoczni w Soczi przed poniedziałkowym konkursem drużynowym.