Marek Dutkiewicz i piosenki Budki Suflera

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2014 08:00
W "Muzycznej Jedynce" będziemy mieć gościa, którym będzie Marek Dutkiewicz, znakomity autor tekstów, można powiedzieć etatowy autor przebojów, jakie śpiewała i śpiewa Budka Suflera. Właśnie o tekstach dla tego zespołu chcemy porozmawiać.
Audio
Marek Dutkiewicz
Marek DutkiewiczFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W plebiscycie na najbardziej popularny utwór Budki Suflera zwyciężyła piosenka "Jolka, Jolka, pamiętasz", do której słowa napisał właśnie Marek Dutkiewicz.

Marek Dutkiewicz "Weekend bez tajemnic"

18 lutego to data bogata w urodziny muzyczne, że nawet ciężko wymienić wszystkich jubilatów. O tych urodzinach będziemy mówić w "Muzycznej Jedynce" i składać stosowne zaproszenia.
"Muzyczna Jedynka" od poniedziałku do piątku od godz. 13 do 15. We wtorek 18 lutego zaprasza Maria Szabłowska.
(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bez tajemnic. Budka Suflera o swych piosenkach

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2013 11:00
Krzysztof Cugowski, Romuald Lipko i Tomasz Zaliszewski grają razem już prawie 40 lat. W ten weekend przyszli do radiowej Jedynki. Mówią o dotychczasowej karierze oraz o planach na przyszłość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy Budka Suflera gra, na scenę lecą groszaki

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2013 14:24
Roman Czystaw zagościł w Budce Suflera na chwilę, kiedy doszło do konfliktu między liderami zespołu Romualdem Lipko i Krzysztofem Cugowskim. Jemu zawdzięczam popularność przeboju "Za ostatni grosz".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Dutkiewicz i jego utwór, który tydzień trzymał słuchaczy w niepewności

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2014 17:10
- Słynna "Jolka, Jolka, pamiętasz" to nie fabuła, ale dokument opisujący moje ówczesne perypetie życiowe - przyznaje Marek Dutkiewicz. Ujawnia też niezbyt znaną historię tego, w jaki sposób pieśń dotarła do słuchaczy
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budka Suflera na Przystanku Woodstock zagra swój ostatni koncert

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2014 20:37
- Mogę już z przyjemnością zapowiedzieć, że szykuje się wielkie wydarzenie. Właśnie na Przystanku Woodstock Budka Suflera zagra swój ostatni koncert w 40-letniej karierze i będzie to materiał z płyty "Cień wielkiej góry" - powiedział w Jedynce Jurek Owsiak.
rozwiń zwiń