Włodek Pawlik - nasz człowiek z Grammy

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2014 15:11
Gościem "Muzyki nocą" będzie pierwszy polski muzyk jazzowy, który zdobył nagrodę Grammy.
Włodek Pawlik w studiu radiowej Jedynki
Włodek Pawlik w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Prestiżowe wyróżnienie Włodek Pawlik otrzymał za płytę "Night In Calisia". Pianista jazzowy nagrał ją wspólnie z amerykańskim trębaczem Randy Breckerem oraz Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej.

Ceremonia wręczenia Grammy odbyła się 26 stycznia w Las Angeles. Tuż przed wylotem do USA Włodek Pawlik był w naszy studiu. - Tak jak w przypadku Oskarów mówi się, że przy nagrodach Grammy najważniejsza jest nominacja, a później "się zobaczy", bo "wszystko w rękach pana Boga" - żartował wówczas muzyk i kompozytor.

O wrażeniach z pobytu w Los Angeles i zmianach jakie przyniosła w jego życiu nagroda Grammy Włodzek Pawlik opowie w audycji "Muzyka nocą".

Na rozmowę w środę 19 lutego od godz. 0.00 do 3.00 zaprasza do radiowej Jedynki Paweł Sztompke.

pg

Zobacz więcej na temat: Włodek Pawlik

Czytaj także

Grammy 2014. Włodek Pawlik: to dla mnie szok!

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2014 14:25
"Night in Calisia", płyta nagrodzona Grammy, została nagrana w związku z obchodami 1850-lecia Kalisza, a materiał został zamówiony u Pawlika przez Dyrektora Filharmonii Kaliskiej Adama Klocka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grammy dla Pawlika, promocja dla Kalisza

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2014 13:50
- Ta płyta pokazuje, że dla wzmocnienia wizerunku miasta jazz jest dobrym środkiem - o uhonorowanym prestiżową nagrodą Grammy albumie "Night in Calisia" opowiadał w Dwójce Tomasz Szachowski.
rozwiń zwiń