To już koniec igrzysk w Soczi! Słuchaj transmisji w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2014 12:09
Ponad dwa tygodnie sportowych zmagań, rekordowy dorobek medalowy reprezentacji Polski i niezapomniane relacje dziennikarzy radiowej Jedynki. Tak w skrócie wyglądały XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskich w Soczi, które dziś dobiegają końca. Transmisja ceremonii zamknięcia tylko w radiowej Jedynce!
Olimpijski znicz w Soczi dziś zostanie zgaszony
Olimpijski znicz w Soczi dziś zostanie zgaszonyFoto: PAP/EPA/Kay Nietfeld

Z Tomaszem Zimochem i Cezarym Gurjewem, którzy będą na Stadionie Olimpijskim "Fiszt" w Soczi, po raz pierwszy połączymy się zaraz po godz. 17. Z kolej studio w Warszawie poprowadzi Andrzej Janisz, a jego gościem będzie wybitny dziennikarz i znawca sportu Bohdan Tomaszewski.

Począwszy od rozpoczęcia igrzysk w Soczi, tj. 9 lutego, występy rekordowo dużej reprezentacji Polski (59 osób) relacjonowało dla Państwa pięcioro dziennikarzy radiowej Jedynki: Sylwia Urban, Jacek Kubicki, Tomasz Zimoch, Rafał Bała i Cezary Gurjew.

Soczi 2014 - specjalny serwis polskieradio.pl na igrzyska olimpijskie >>>

Najwięcej emocji dostarczyły nam relacje Tomasza Zimocha i Cezarego Gurjewa, którzy mieli szczęście i zaszczyt komentować medalowe występy naszych reprezentantów:

"Stoch dał nam kielich szczęścia". Pierwszy złoty medal dla Polski >>>

Kowalczyk ze złotym medalem. "Kokos szczęścia spadł z drzewa" >>>

Bródka ze złotym medalem olimpijskim >>>
Stoch z drugim złotym medalem. "Nigdy nie będziesz leciał sam" >>>

Łyżwiarze szybcy zdobyli brązowy medal! >>>

Polskie łyżwiarki ze srebrnym medalem! >>>

Łącznie polscy sportowcy zdobyli w Soczi 6 medali: 4 złote (2 x Kamil Stoch, Justyna Kowalczyk i Zbigniew Bródka), jeden srebrny (drużyna panczenistek) i jeden brązowy medal (drużyna panczenistów). To absolutnie rekordowy dorobek, ponieważ jeszcze nigdy w historii nie zdarzyło się, by biało-czerwoni wracali z igrzysk z więcej niż jednym złoty krążkiem.

Przez całe ZIO w Soczi na antenie Jedynki pojawiało się również Studio olimpijskie, gdzie nasi dziennikarze podsumowywali i zapowiadali kolejne starty reprezentantów Polski.

Studio olimpijskie - wszystkie najświeższe informacje z igrzysk w Soczi >>>

Na transmisję zakończenia XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi zapraszamy do radiowej Jedynki w niedzielę 23 lutego od 17.00 do 19.30.

pg

Zobacz więcej na temat: Soczi
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Soczi 2014: Stoch, Bródka, Kowalczyk. Złote medale Polaków komentuje Tomasz Zimoch

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2014 13:20
Nie było w historii polskich występów na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich takiego dnia! Dwóch Polaków, Kamil Stoch i Zbigniew Bródka, zdobyli w Soczi złote medale. Nie było też w historii Zimowych Igrzysk Olimpijskich tylu złotych medali na Polski. Nasi sportowcy mają ich na swoim koncie już cztery.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Soczi 2014. Ojciec Kamila Stocha: nawet o tym nie marzyliśmy!

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2014 13:20
Bronisław Stoch mówił Tomaszowi Zimochowi, że nawet dla niego osiągnięcie Kamila jest niebywałym zaskoczeniem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Soczi 2014: Kamil Stoch na emeryturze chce leżeć na piaszczystej plaży

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2014 12:36
Kamil Stoch w sobotę zdobył drugi złoty medal olimpijskich w skokach narciarskich w Soczi. Niemcy prognozują, że Polak może w poniedziałek po konkursie drużynowym cieszyć się z hat-tricka i zastanawiają się, jak długo Polak będzie jeszcze rywalizować.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Soczi 2014: srebro dla łyżwiarek, brąz dla łyżwiarzy szybkich!

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2014 16:08
- Na pewno nie czułbym się do końca spełniony, gdybym musiał wracać sam z medalem. Po moim zwycięstwie indywidualnym byłem do końca zmotywowany, żeby nasza praca zaowocowała tym medalem. To było wiele wyrzeczeń, ale wszyscy będziemy wracali z tych igrzysk szczęśliwi - powiedział lider polskich panczenistów, Zbigniew Bródka.
rozwiń zwiń