X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kabaret śmierci - artyści w gettach i obozach

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2014 22:53
Współtwórca nominowanego do Oscara filmu "Dzieci z Leningradzkiego" dokumentalista Andrzej Celiński wyreżyserował film o historii kabaretów w obozach koncentracyjnych i gettach zatytułowany "Kabaret śmierci. Żydowski śpiew wojenny”. Na spotkanie z reżyserem i producentem zapraszamy do Jedynki.
Wystawa zdjęć dokumentujących życie w getcie warszawskim oraz jego likwidację.
Wystawa zdjęć dokumentujących życie w getcie warszawskim oraz jego likwidację. Foto: PAP/Roman Koszowski

"Kabaret śmierci" to wojenna opowieść o artystach żydowskiego pochodzenia, walczących o przetrwanie za pomocą jedynej dostępnej im broni – twórczości muzycznej, teatralnej i filmowej. Przed hitlerowskim aparatem represji, bronią się za pomocą żartu, przedstawień kabaretowych, skeczy, spektakli, piosenek, koncertów... Organizują je w obozach koncentracyjnych i gettach. Walczą o życie, ale przede wszystkim - jak sami podkreślają - o duszę i godność. W serii fabularnie inscenizowanych epizodów, będących wierną rekonstrukcją faktów, śledzimy jak muzyka, skecz i żydowski szmonces, stają się bronią w bitwie o podtrzymanie woli życia i ducha oporu, w grających artystach i tych, którzy ich występy oglądają – wycieńczonych katorżniczą pracą i głodem współwięźniach.

II wojna światowa - serwis specjalny portalu PolskieRadio.pl >>>

Symbolicznym przewodnikiem po pełnym paradoksów, nieprawdopodobnych wydarzeń i dramatycznych spięć świecie obozowych kabareciarzy, gwiazd wiedeńskich i warszawskich scen, aktorów, muzyków i popularnych przed wojną filmowców jest legendarna postać getta warszawskiego – uliczny błazen Rubinstein. W filmowej podróży docieramy do warszawskiego getta, obozów w Kurowicach, Jaktorowie, Buchenwaldzie, Theresienstadt, Auschwitz, Ravensbruck.

Prapremiera filmu odbędzie się we wtorek 25 lutego w Domu Spotkań z Historia w Warszawie. Przedtem Andrzej Celiński oraz producent filmu Adam Kwieciński będą gośćmi radiowej Jedynki - o godz. 13.40 zaprasza Joanna Sławińska.

(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Historia chłopca, który uciekł z getta. "Jadłem żmije jak kabanosy"

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2014 12:48
- Warto było walczyć i pozostać przy życiu. Miałem dużo szczęścia, że spotkałem masę ludzi, którzy mi pomogli - powiedział w radiowej Jedynce Yoram Friedman, pierwowzór głównego bohatera książki i filmu pod tytułem "Biegnij, chłopcze, biegnij".
rozwiń zwiń