"My, Słowianie" czy "Slavic Girls"? Donatan i Cleo przed Eurowizją

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2014 11:52
Wiemy już, że w tegorocznym konkursie Polskę będzie reprezentował duet Donatan i Cleo. Muzycy, których przebój podbił serca internautów, będą gośćmi radiowej Jedynki w najbliższą niedzielę.
Duet Donatan i Cleo na Starym Rynku w Bydgoszczy
Duet Donatan i Cleo na Starym Rynku w BydgoszczyFoto: PAP/Tytus Żmijewski

Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się już po raz 59. Gospodarzem wydarzenia jest Dania, której reprezentantka - Emmelie de Forest - wygrała w roku poprzednim.
W Kopenhadze polski duet wykona utwór, który już od kilku miesięcy jest w Polsce ogromnym hitem, notującym prawie 40 mln wyświetleń na YouTube. Pytanie tylko: w polskiej czy angielskiej wersji językowej?

O szczegółach swojego występu Donatan i Cleo opowiedzą w "Leniwej niedzieli" 2 marca o godz. 11.15. Zapraszamy!

Artur Orzech o kulisach konkursu Eurowizji >>>>

(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rok Oskara Kolberga. Kronikarz pieśni, jakiego nie znał świat

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2014 20:58
Ołówek, kartka papieru z pięciolinią i żywe wykonanie tradycyjnej pieśni. Z takim arsenałem w XIX wieku polski etnograf, folklorysta i kompozytor Oskar Kolberg realizował projekt badań i zapisywania muzyki tradycyjnej na skalę, o jaką trudno dziś, mimo nieograniczonego dostępu do techniki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Halina Kunicka: być gwiazdą? Nigdy w życiu!

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2014 17:50
- Pojęcie "gwiazda" pasuje mi tylko do dziedziny astronomii. Nigdy o sobie nie myślałam w ten sposób i tak niech zostanie. Jestem osobą, która śpiewa. Kimś, kto robi to, co kocha - powiedziała piosenkarka w Jedynkowym cyklu "Bez tajemnic".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Donatan i Cleo z utworem "My Słowianie" na konkurs Eurowizji [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2014 16:17
Konkurs Eurowizji to największe widowisko muzyczne. Raz w roku transmisję telewizyjną ogląda więcej ludzi niż finał Superbowl, czyli amerykańskiego footbolu. O kulisach imprezy opowiada w "Muzycznej Jedynce" Artur Orzech, dziennikarz muzyczny od lat z nią związany. We wtorek ogłoszono, że w tegorocznym konkursie Polskę będzie reprezentował duet Donatan i Cleo z utworem "My Słowianie".
rozwiń zwiń