X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Taraka i przyjaciele "Podaj rękę Ukrainie"

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2014 19:33
W środę w "Muzycznej Jedynce" odwiedzi nas ukraiński zespół Taraka w osobie Karola Kusa. Będziemy mówić o albumie "Podaj rękę Ukrainie”, który objęty jest patronatem radiowej Jedynki.
Kwiaty na kijowskim Majdanie na cześć zabitych opozycjonistów
Kwiaty na kijowskim Majdanie na cześć zabitych opozycjonistówFoto: PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO

Płyta to symbol solidarności polsko-ukraińskiej w związku z wydarzeniami odbywającymi się na kijowskim Majdanie. Album zawiera nieformalny hymn Majdanu "Podaj rękę Ukrainie" w 3-ech językach (po polsku, ukraińsku i angielsku) oraz liczne kompozycje zbliżające oba narody do siebie i pokazujące jak ciekawa jest muzyka z Ukrainy oraz jak wiele łączy ją z polskimi hitami muzyki słowiańskiej.
Utwór "Podaj rękę Ukrainie" zabrzmiał wielokrotnie na Euromajdanie w Kijowie. 2 lutego utwór został odegrany dla wszystkich zgromadzonych tam osób. Wydarzenie okazalo się na tyle interesujące dla tamtejszych mediów, że wielka ukraińska telewizja informacyjna Espreso TV przerwała swoją audycję, aby nadać materiał, który widziało wówczas ok.10 mln widzów. Po fali publikacji w polskich i ukraińskich mediach, 9 lutego zespół Taraka z Karolem Kusem na czele, wystąpił na Euromajdanie. Ponownie transmisja odbyła się w Espreso TV, a koncert ten odbił się ponownie szerokim echem na Ukrainie i w Polsce.
Za płytę, tj. wszystkie kompozycje, aranże, melodie i słowa oraz produkcję, a także pomysł, odpowiada Karol Kus - autor m.in. wielkiego przeboju "Nie Kłam, że kochasz mnie" w wykonaniu Eweliny Flinty i Łukasza Zagrobelnego.
Połącz się z Ukrainą, wyraź swoją solidarność dla narodu i kup tę płytę. Część dochodów ze sprzedaży zostanie przekazana rodzinom ofiar wydarzeń na Majdanie za pośrednictwem Fundacji.
Tracklista:
1. Podaj rękę Ukrainie
2. Być człowiekiem
3. Holuba suknja (Błękitnasukienka)
4. Płaszcz
5. Daj żyć
6. Do tańca i różańca
7. Są w życiu chwile
8. Polsko pozwól żyć
9. Kolejny hotel moich marzeń
10. Pokudajucejdim (opuszczam dom)
11. Słowiańska dusza
12. Podaj ruku Ukrajini
13. Give Ukraine a Helping Hand

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Ukraina
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ulubione piosenki Ukraińców. Nie ma wśród nich muzyki z Zachodu...

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2014 10:07
Ukraińcy są oddani muzyce rosyjskiej i ukraińskiej. Zespoły z Zachodu są na szarym końcu w rankingu popularności przygotowanym przez pracownię Rating.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Polska i Europa mogą pomóc Ukrainie w budowie demokratycznego państwa?

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2014 17:04
Na to, między innymi, pytanie stara się odpowiedzieć w "Popołudniu z radiową Jedynką" minister w Kancelarii Prezydenta Tomasz Nałęcz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janukowycz ścigany! Grozi mu dożywocie i przepadek mienia

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2014 19:26
- Były prezydent Ukrainy jest podejrzany o umyślne zabójstwo - oświadczył pełniący obowiązki prokuratora generalnego Ołeh Machnycki.
rozwiń zwiń